Συλλογος PWMN - Episode I

Γενικές Ανακοινώσεις του PWMN
M4rk
Intel 8088
Posts: 45
Joined: Fri Oct 05, 2007 8:03 pm
PWMN Wind Node ID: 54

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by M4rk »

Προσωπικά λόγω υποχρεώσεων με τη σχολή, με βολέυει Σάββατο. Ας πουν και οι υπόλοιποι και όποτε μπορούν οι περισσότεροι. Ά και να μην το ξεχάσω..μέχρι τις 25 θα έχετε και τα δικά μου 50 ευρώ ;).

Άντε cornillios που 'σαι ρε...μίλα. :lol:
Knowledge Is Power.
(The Mentor)

User avatar
Hwoarang
Pentium
Posts: 520
Joined: Fri Mar 09, 2007 11:31 am
PWMN Wind Node ID: 48
Location: /home/hwoarang
Contact:

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by Hwoarang »

Σαββατο και απο μενα (με ένα ?) :roll:
Image
Blog :)

Comming soon . . .

Memphis
Intel 8088
Posts: 46
Joined: Thu Apr 19, 2007 4:33 pm

Συλλογος PWMN - Episode I

Post by Memphis »

Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα ούτε Σάββατο ούτε Κυριακή.Ότι θέλετε.

trv
486
Posts: 291
Joined: Mon Mar 12, 2007 2:47 pm
PWMN Wind Node ID: 0

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by trv »

Να τοποθετηθώ και εγώ..

Αρχικά, να πω οτι συμφωνω με την ιδεα του συλλογου, και το ποσο των 50ευρω ειναι λογικό. Δε ξερω κατα ποσο θα 'δουλεψει', αλλα το ελπιζω.

Ομως, δεν θα συμμετασχω. Αυτο οχι γιατι δε θελω, αλλα κυριως γιατι δε βρισκω ιδιεταιρο νοημα, μιας και κατα 90% θα φυγω απο πατρα μετα τον φλεβαρη... :)

User avatar
grigoris
AMD Athlon
Posts: 951
Joined: Mon Mar 12, 2007 12:25 pm
PWMN Wind Node ID: 74
Contact:

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by grigoris »

Παλι τα ιδια.. Κανεις δε ζηταει τον λογο που δε συμμετεχει καποιος σε αυτην την προσπαθεια. Δε χρειαζονται εξηγησεις. Εδω απλα δηλωνουμε ποιοι ειμαστε μεσα και ποιοι οχι.

Ουτε για μενα ειναι δεδομενο (καθε αλλο θα ελεγα) οτι θα βρισκομαι στην πατρα τα προσεχη χρονια, αλλα δε σημαινει κατι αυτο.. Και για αλλους ισχυει ακριβως το ιδιο. Απλα θελω να βοηθησω.
Και ο itmy ας πουμε ειναι κατοικος εξωτερικων.

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by mp »

Χθες είχα μία συνάντηση με κάποια άτομα που ενδιαφέρονται γενικά να μπουν στο σύλλογο, αλλά έθεσαν κάποια θέματα, τα οποία προσωπικά δε μπορούσα να απαντήσω, γι' αυτό και τα μεταφέρω εδώ.

1. Τι υποχρεώσεις έχει ο σύλλογος απέναντι στο ελληνικό δημόσιο; Πρέπει να κάνει φορολογική δήλωση, να κρατάει βιβλία, να αποδίδει ΦΠΑ; Ποιος θα είναι υπεύθυνος για τέτοια θέματα;

2. Ποια εκτιμούμε ότι θα είναι το λειτουργικό κόστος του συλλόγου; Χρειάζεται να έχει έδρα κάπου που θα πληρώνουμε ενοίκιο; Χρειάζεται να πληρώνει λογιστή; Άλλα λειτουργικά έξοδα;

3. Ποια εκτιμούμε ότι θα είναι η ετήσια ή εξάμηνη συνδρομή των μελών; Θα έχουν τα μέλη κάποιο "πλεονέκτημα" σε σχέση με τους άλλους χρήστες του pwmn;

4. Που βρίσκεται το υπό κατάθεση καταστατικό του συλλόγου;

User avatar
neoplan
Pentium IV
Posts: 1058
Joined: Mon Oct 08, 2007 10:55 pm
PWMN Wind Node ID: 188

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by neoplan »

Μου είπε ο elerbot ότι έχουμε την υπογραφή του. Και τα 50ευρώ του σε λίγο καιρό.
Old Services by neoplan: http://proxy.pwmn || http://services.pwmn || http://clips.pwmn
http://movies.pwmn || http://dude.pwmn || http://hotspot.pwmn
other services: fakebook.pwmn, dc.pwmn, irc.pwmn, ntp.pwmn

User avatar
sostim
IBM 701
Posts: 14
Joined: Thu Mar 22, 2007 9:16 pm
PWMN Wind Node ID: 0
Location: Πάτρα, πριν το Χάραμα

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by sostim »

Επειδή απ' ότι είδα υπάρχει και διάθεση και ενδιαφέρον για συνάντηση, όμως δεν κανονίστηκε τελικά κάτι, μήπως να γίνει σήμερα ή αύριο απόγευμα-βράδυ; Αν και προσωπικά δεν μπορώ σήμερα, αλλά αν δεν βολεύει τους υπόλοιπους, ας γίνει και σήμερα (θα χαρώ βέβαια αν βρεθούμε αύριο). Απάντήστε γοργά (εδώ ή irc) και μπορούμε να ενημερώσουμε τηλεφωνικά άτομα που δεν συχνάζουν στα δύο αυτά μέσα. Ρίχνω λοιπόν και την πρώτη πρόταση: Δευτέρα 8 το απόγευμα Δασύλιο ή Veso.

sostim

User avatar
grigoris
AMD Athlon
Posts: 951
Joined: Mon Mar 12, 2007 12:25 pm
PWMN Wind Node ID: 74
Contact:

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by grigoris »

δε βλεπω να μπαινουν καν στον κοπο να απαντησουν.
εγω μεσα ειμαι, δασυλιο καλυτερα.

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by sf1n4k1 »

Εγώ δε μπορώ για σήμερα.

User avatar
Hwoarang
Pentium
Posts: 520
Joined: Fri Mar 09, 2007 11:31 am
PWMN Wind Node ID: 48
Location: /home/hwoarang
Contact:

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by Hwoarang »

+1 Δασυλιο , Αύριο
Image
Blog :)

Comming soon . . .

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by mp »

Αύριο παίζει ο βάζελος. Anyway, εγώ όπου κι αν αποφασίσετε θα προσπαθήσω να έρθω, έστω και για μισή ώρα. Προσωπικά πάντως προτιμώ veso, abfab, λάγιος κτλ. Το δασύλιο είναι λίγο απροσπέλαστο για parking (δε μου αρέσει να παρκάρω πάνω στο δρόμο).

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by sf1n4k1 »

Πες οτι δεν ξέρεις να παρκάρεις..τέσπα..θα πάμε πουθενα κάποτε?

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by sf1n4k1 »

Λοιπόν εγώ πήγα για καφέ με 2-3ς φίλους άσχετους..και τους ανέπτυξα τα επιχερηματά μου κτλ..αποφάσισα να μη κάνουμε τίποτα. Παρακαλώ όσους έχουν φέρει λεφτά να περάσουν να τα παραλάβουν (τα είχα κλείσει και με 3.3% επιτόκιο οπότε θα πάρετε και τόκο).

grigoris 50E
aviator 50E
itmy 50E
tweety 50E
mp 50E
Hwoarang 50E
Neoplan 50E

Να περάσουν να πάρουν πίσω τα χρήματα τους. Αν επιμείνει κάποιος στο σύλλογο ή οτιδήποτε και συμφωνήσουν και κάποιοι απ τους παραπάνω να περάσει να του παραδώσω τα χρήματα. Εγώ δε συμμετέχω άλλο.

Η Αρόη που ήταν και ο βασικός μου στόχος με το σύλλογο είναι κ πάλι στο προσκήνιο για σωστή εκμετάλευσή της μέσω γνωριμιών.Για το παραπάνω και μόνο, δε μ ενδιαφέρει πια το θέμα συλλόγου. Μεταξύ μας μεταξά η Αρόη ξαναχτυπά.

Αναμονή χωρίς χρέωση.

User avatar
Hwoarang
Pentium
Posts: 520
Joined: Fri Mar 09, 2007 11:31 am
PWMN Wind Node ID: 48
Location: /home/hwoarang
Contact:

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by Hwoarang »

sf1n4k1 wrote:Η Αρόη που ήταν και ο βασικός μου στόχος με το σύλλογο είναι κ πάλι στο προσκήνιο για σωστή εκμετάλευσή της μέσω γνωριμιών.Για το παραπάνω και μόνο, δε μ ενδιαφέρει πια το θέμα συλλόγου. Μεταξύ μας μεταξά η Αρόη ξαναχτυπά.
Ολε!
Image
Blog :)

Comming soon . . .

Post Reply