ΣΧΟΛΙΑ - Συνέπειες Αρχών Λειτουργίας DOMAIN PWMN.NET

Γενική Συζήτηση Θεμάτων του που αφορούν το δίκτυό μας
User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

mp wrote:
korkakak wrote:Χορηγών σε ποιους και ως τι?

Είμαι και θα παραμένω κάθετα αντίθετος στην εμπορευματοποίηση του hobby μας που πας να εισάγεις.
korki, μη τρελένεσαι. Το παράδειγμα των διαφημιστικών καταχωρήσεων είναι για να δείξω στον κόσμο μέχρι ποιου σημείου φτάνει η "ελευθερία του περιεχομένου" που ευαγγελίζεστε.
Το τονίζω γιατί το έχεις πει 200 φορές για διαφημίσεις και διαφημίσεις. Και στο ξεκαθαρίζω μια και καλή, οτι στο να βγάζει κέρδος ο οποιοσδήποτε στις πλάτες όλων μας για εμένα είναι ανεπίτρεπτο. Οπότε για πες μας τι θα κάνεις εσύ στο δικό σου αδέσμευτο και ανεξάρτητο site ως προς τις διαφημίσεις που έχεις ήδη βρει και προμοτάρεις όπου μπορείς?
mp wrote: Πχ ένα άλλο παράδειγμα είναι αυτό που δημοσίευσες εδώ: viewtopic.php?t=708
ή παλιότερα για κάτι ταραχοποιά αναρχικά στοιχεία (δε βρίσκω τώρα το post). Προσωπικά δεν επιθυμώ το forum του pwmn να παρουσιάζει τέτοια θέματα πολιτικής, ειδικά όταν υποτίθεται πως είναι ένα βήμα που αντιπροσωπεύει το δίκτυο.

Ξαναλέω λοιπόν πως προτιμώ ένα site/forum/portal που θα λειτουργεί με αρχές και διαδικασίες βασισμένες στη θέληση των πολλών και όχι σε ολιγαρχικές ελιτιστικές ομάδες που απαιτούν ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ.
Οπότε στην αθηναϊκή δημοκρατία που ευαγγελίζεσαι απόψεις μελών δεν έχουν θέση (όπως τα παραπάνω τα οποίο έγραψα εξονόματός μου και άρα εκφράζουν μονάχα εμένα). Άρα η ελευθερία του λόγου πάει περίπατο και θα λέμε μονάχα οτι αποφασίσει η δημοκρατία σου παντα βέβαια με δημοκρατικές διαδικασίες.

Πάλι καλά που το διευκρίνισες να το γνωρίζουμε εξαρχής.
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Οι άνθρωποι δεν αλλάζουν..δικτάτορες δε μπορούν να γίνουν ξαφνικά δημοκράτες. Οπότε ναι Νίκο τι ψάχνεις?Αν θα είναι δημοκρατικό τ οτιδήποτε σκέφτεται να φτιάξει ο mp?Μόνος του αντιφάσκει..λογικό δεν είναι?Ψάχνουμε αν θα είναι δημοκρατικό κάτι η όχι, ή απλά έχουμε καταλάβει όλοι, οτι είναι απλά ιδιοκτησίας/εξουσίας το θέμα?Δε του αρκούν δεσμεύεσεις/αναφορές οτι σε όλα τα θέματα πλυν διαχείρισης host/domain θα συμφωνήσετε με την πλειοψηφία των δήθεν δημοκρατικών διαδικασιών που κανένας δεν έχει αναλύσει αλλά στηρίζει τα λόγια του σε αυτές. Το μόνο που του αρκεί είναι να ξηλώσει αυτό τον τόπο που ενημερώνει όλους μας αλλά και νέους clients απ τα ssid μας και απ τα χέρια σας και να τον μεταφέρει στα δικά του. Χαιρετίζει κάθε προσπάθεια διχασμού και ξεχνά το viewforum.php?f=15&sid=094156985e46329027a35a82654f788d που δεν έχει βοηθήσει ποτέ και που έφερε πολλούς clients στον τόπο αυτό πρώτα και μετά στο δίκτυο μας.

Δηλαδή συμφωνεί που ο pf ξήλωσε το .net απ το ssid του..και που αν κάποιος προσπαθήσει να τον βρεί δε θα μπορέσει έυκολα. Συμφωνεί να υπάρχουν PWMN σκέτο ssids με όπλο την ψευτο-δημοκρατία και ξεχνά το κέρδος που είχε το PWMN.net ssid. Νομίζει οτι ο pf και ο κάθε pf θα τον ακολουθήσει σε αυτό που προτιμά να μην αναλύσει εδώ διαλύοντας το forum και να το αναλύσει εκεί που θα έχει ο ίδιος τα κλειδιά.

Οκ ως εδώ..και αν πούμε τώρα η μάλλον μη βάζω άλλους μέσα οτι εγώ σε ιδιοτικό δίκτυο PWMN που δείχνει να είναι του pf και που δε δίνει την δυνατότητα στον νεο χρήστη να τον βρεί, δε βγάζω link και κόβω οτι link έχω μαζί του?Βοηθάει?Θα με χαιρετήσει και εμένα σ αυτή τη προσπάθεια μεταφοράς του προβλήματος στην ουσία που είναι το ίδιο το δίκτυο?

Μήπως αντιστρέφονται όλα πάνω του με αυτά που λέει τόσο καιρό?Μήπως αυτός βασίζεται σε 30 κόμβους που στην τελική είναι το ίδιο το δίκτυο και με χίλιες δύο προφάσεις προσπαθεί να τους διχάσει και το πετυχαίνει με 1ο θύμα το δίκτυο και 2ο τον pf και εμένα που διαφωνώ με την βιαστική κίνηση του απ τη στιγμή που δεν υπάρχει κάτι άλλο να τον προβάλει και η οποία διαφωνία (οποιαδήποτε διαφωνία διχασμού) μπορεί να αποδυναμώσει πέρα απ το forum και το ίδιο το δίκτυο?

Ο pf και οι περισσότεροι είναι hobbistes, δεν είναι η 1η λαθος κίνηση του pf εξ αιτίας του mp..μη ξεχνάμε και ένα link που ήδη έχει χαθεί. Ποιοι άλλοι συμφωνούν στο διαίρει και βασίλευε?

http://www.google.gr/search?hl=el&q=PWMN&meta=

Αφού ο pf με τις κινήσεις όλων αλλά κυρίως με του mp που στρέφεται σε πράγματα που δεν είναι η ουσία και πλήρη ανάλωση όσων έχουν όρεξη για ΕΡΓΟ δε συμμετέχει εδώ, πως θα τον βρει κάποιος νεος client ΑΝ σκεφτεί ξαναλέω ΑΝ σκεφτεί να βάλει το ξερό PWMN στο google?Αυτά χαιρετίζεις mp?Σοβαρή δημιουργία ρε ΜΠΡΑΒΟ συνέχισε έτσι.

Forum υπάρχει! Αντικατοπτρίζει την εικόνα μας,μιλάει στο νέο χρήστη, δείχνει τις υπηρεσίες του δικτύου, βοηθάει σε τεχνογνωσία ΤΙ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΛΕΙΠΕΙ?Α ναι τα κλειδιά στον MP κάποιος!Αυτή τη φορά μέσω διάλυσης του forum-δικτύου δώστε τα, όχι μέσω tbl..κάτω απ το τραπέζι.

Μπράβο

Υ.Γ Beat-Aroi down..δε ξέρω γιατί pf..μη νομίζεις οτι αποκόπηκες απο εμένα η απο το post..απλά δείχνω που μπορεί να φτάσει η δήθεν για δημοκρατία κόντρα στον κάθε δικτάτορα που την εστερνίζεται..

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

Από το τελευταίο μου σοβαρό Post στο οποίο και πήρα θέση επί του θέματος (θίγοντας αν θέλετε, όλα τα μελανά σημεία και από τις δυο μεριές), έχω υιοθετήσει μια άλλη πολιτική που προσωπικά έχει αποβεί σωστή για μένα. Απέχω ΠΛΗΡΩΣ από τις αηδίες που διαβάζω καθημερινά στο forum, συμμετέχω μόνο σε όποια υπηρεσία ή χρήστη που έχει ανάγκη βοήθεια και υποστήριξη και προσφέρω ρεύμα, κόπο, χρόνο και γνώσεις χωρίς να με νοιάζει το όποιο αντίικρυσμα...

Είναι η "πολιτική" αν το θέλετε του σωστού hobbista. Χωρίς εξουσίες, λούσα και θέσεις, μόνο προσφορά γιατί έτσι το γουστάρει. Δε πα να τα γκρεμίσει ή να τα μολύνει ο οποιοσδήποτε με τις απόψεις και τις πεποιηθήσεις του, εγώ και ΟΣΟΙ έχουμε μάθει να υπάρχουμε για να προσφέρουμε και όχι για κάποια θέση Adminariliki ή δε ξέρω τι άλλο, θα υπάρχουμε και τότε.

Γιατί προσωπικά νομίζω ότι το ρεύμα και ο χρόνος που δαπανάει κανείς, η γνώση που μεταδίδει, ο κόπος που κάνει, είναι πράγματα μη χειροπιαστά και είναι κοινά για όλους. Ποιούς όλους? ...Αυτούς που μπορούνε να τα εκτιμήσουν και να τα συμμεριστούν. Και όλα γίνονται καλοπροαίρετα και με γνώμωνα την προσφορά για ένα καλυτερο αύριο και μια υγιή υπόληψη. Χωρίς εξουσίες, χωρίς ιδιοκτησίες, χωρίς λόγια και διαπραγματεύσεις...

Φιλάκια.
Your mind is twisted. How can I resist it?

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

Δε θα συνεχίσω το διάλογο γιατί λέμε ξανά και ξανά τα ίδια. Από δω και στο εξής θα μιλήσουν τα έργα.

Χωρίς να θέλω να μιλήσω εξ' ονόματος του pf, να θυμίσω τη δήλωσή του πως το παρόν φόρουμ από τη στιγμή που δεν είναι του δικτύου δεν τον εκφράζει και σε όποιον τον ρωτάει αν το pwmn έχει φόρουμ, θα απαντάει πως δεν έχει.
Προφανώς η κίνηση αλλαγής του ssid του ήρθε για να επιβεβαιώσει την παραπάνω κίνησή του. Προσωπικά καλώ και τους υπόλοιπους να αλλάξουν ssid σε pwmn_*. Από κει και πέρα όποιος ψάξει στο google για patras wireless ή pwmn θα βρει αυτό που θέλει (και σύντομα θα βρίσκει αυτό που αρμόζει να βρει).

@korki: Αν οι πολλοί αποφασίσουν το φόρουμ να δέχεται απόψεις για θέματα πολιτικής, θα το δεχτώ. Σου επισηνάπτω μόνο ένα κομμάτι από το καταστατικό του AWMN:
ΑΡΘΡΟ 31
Το Α.Μ.Δ.Α. ίσταται μακράν της πολιτικής, απαγορευομένης απολύτως κάθε άμεσης ανάμειξης.

Οπότε στο επίσημο φόρουμ του AWMN, κάθε αναφορά σχετική με πολιτική, απαγορεύεται ή δύναται να λογοκριθεί/διαγραφεί. Αυτό είναι κάτι που αποφασίστηκε δημοκρατικά από τη Γενική Συνέλευση των μελών.

mp

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Εγώ καλώ όλους να μην αλλάξουν ssid. Και να μη πιστέψουν κανέναν που τάζει/διαφημίζει τι αρμόζει στο pwmn σαν forum λες και ξαφνικά είναι ο καλός, εκτός απ τον ίδιο τους τον εαυτό και την ιστορία κάποιων ανθρώπων. Αν κάποιος θίγεται που το forum αυτό ιδιοκτησιακά είναι των itmy/under/korki/tweety και πιστεύει οτι δε μπορεί να εξυπηρετηθεί σαν κόμβος/client λόγω αυτής της ιδιοκτησίας τότε είναι και άξιος της μοίρας του στο θέμα wireless όπως και αυτοί που ανα 2-3 χρόνια το διασπάνε.

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

Lock it please! Πάλι πήγε μακρυά η βαλίτσα.
Your mind is twisted. How can I resist it?

Post Reply