Περί PWMN, SPN, PWN, ανάπτυξη και μέλλον

Γενική Συζήτηση Θεμάτων του που αφορούν το δίκτυό μας
User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

Mπράβο ρε Θανάση! Μπράβο και πάλι μπράβο. Καμία αναφορά στην ιστορία SPN, όλo PWN και PWN βλέπω... Έλεος δηλαδή τόση κλάψα και γκρίνια! Κανείς δεν αρνήθηκε τπτ. Αλλά και πάλι κάποιες μερίες είναι όλο κλάψες και αχαριστίες και μάλιστα προτρέχοντας λες και μείνανε στην απ'έξω... Επίσης πέρα από τον MP και τον TRV, από τη μεριά ex-PWN ΔΕΝ βλέπω άλλον να διατυπώνει άποψη για το θέμα με επιχειρήματα και βήματα υλοποίησης κατά τη γνώμη του...
Your mind is twisted. How can I resist it?

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

Η ιστορία του SPN είναι ζωντανή σε αυτό το φόρουμ. ΕΙΝΑΙ η συνέχεια του SPN αυτό το φόρουμ. Στην αρχή εγώ ζήτησα, αυτό που σας θύμισε ο thekeymaster, τη δημιουργία νέου φόρουμ και την ενσωμάτωση σε αυτό των δύο παλιών φόρουμ. Εσείς επιμείνατε να μην αλλαχτεί αυτό το φόρουμ και συμφωνήσαμε. Πολλά σημεία σε αυτό το φόρουμ θυμίζουν και παραπέμπουν στο SPN. Ακόμα και τα χρώματα είναι ίδια!!!

@panoulix: το ότι γράφω εγώ και ο trv γι' αυτό το θέμα, δε σημαίνει πως δεν απασχολεί και άλλους. Σε κάθε περίπτωση, είτε το ζητάνε 2 είτε 7 είτε 10, το ουσιαστικό είναι πως το συγκεκριμένο θέμα ήταν στην ατζέντα συζήτησης για την ενοποίηση και δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα. Αντίθετα, όπως έγραψες σε άλλο post, αναφορές τύπου http://www.wspn.gr παραμένουν σε πλήρη χρήση και παραπέμπουν στο υπάρχον φόρουμ.

mp

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

mp wrote:@panoulix: το ότι γράφω εγώ και ο trv γι' αυτό το θέμα, δε σημαίνει πως δεν απασχολεί και άλλους. Σε κάθε περίπτωση, είτε το ζητάνε 2 είτε 7 είτε 10, το ουσιαστικό είναι πως το συγκεκριμένο θέμα ήταν στην ατζέντα συζήτησης για την ενοποίηση και δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα. Αντίθετα, όπως έγραψες σε άλλο post, αναφορές τύπου http://www.wspn.gr παραμένουν σε πλήρη χρήση και παραπέμπουν στο υπάρχον φόρουμ.
Επειδή βλέπεις κοντόφθαλμα και κακομοίρικα θα έλεγα κάποιες στιγμές, να σου υπενθυμίσω ότι στο post μου ανέφερα ότι το http://www.wspn.gr κάνει redirection στο http://www.pwmn.net. Να άρχιζες να ανησυχείς αν γινόταν το ανάποδο και στο κάνω και λιανά για να μην παρερμηνεύσεις σκόπιμα (?) πάλι. Να άρχιζες να ανησυχείς ΑΝ το http://www.pwmn.net έκανε redirection σε forum.wspn.gr. Σου μιλάω για τώρα και με τα τωρινά δεδομένα, γιατί stadar θα βρείς πάλι κάτι για να μπλέξεις παρόν, παρελθόν και μέλλον (!?) και μάλλον πάλι θα μπλεχτείς μόνος σου...

Σοφόν είναι να βουτάμε πρώτα τη γλώσσα μας στο μυαλό πριν μιλήσουμε όμως. ;)

Σε καλώ να αναιρέσεις λοιπόν γιατί παραφέρεσαι (ίσως λόγω κεκτημένης ταχύτητας, ίσως σκόπιμα, δε το ξέρω και δε θα επεκταθώ περαιτέρω)....
Your mind is twisted. How can I resist it?

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

@panoulix: Για την αλήθεια, το http://www.wspn.gr κάνει redirect στο forum.pwmn.net:800 και όχι στο http://www.pwmn.net, γι' αυτό και δουλεύει κιόλας όταν το δεύτερο δε δουλεύει.

Προσωπικά θα πρόσεχα τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς, αλλά σ' αυτό λόγο έχουν οι moderators.

Επίσης το irc.wspn.gr οδηγεί στο εσωτερικό irc, όπως είδα ξαναμπαίνοντας στο δίκτυο οι irc servers έχουν κατάληξη .spn κτλ κτλ. Αλλά αυτό δεν είναι το θέμα μας εδώ, είναι η ενσωμάτωση του φόρουμ του PWN στο φόρουμ του PWMN. Η ενσωμάτωση του φόρουμ του SPN είναι ήδη υπαρκτή, μιας και το φόρουμ του SPN είναι το φόρουμ του PWMN, με μερικές αλλαγές σε ονόματα.

mp

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Πουθενά δε φαίνεται η ιστορία του SPN ούτε του PWN θα φανεί σε αυτό το forum..μόνο του PWMN φαίνεται. Πουθενά δε θα φανεί απο posts επι posts συνολικά και σωστά για κάποιον που θέλει να τη μάθει. Νομίζω πως έχετε χάσει την ουσία με αυτή την επιμονή της πραγματικής ανάδειξης της ιστορίας ίσως γιατί πολλοί ευθύνεστε γι αυτήν με αρνητικό τρόπο. Μήπως αυτό είναι το θέμα?Μήπως είναι το γόητρο?Ακόμα δεν έχω δει απαντήσεις στα γιατί..

Γιατί να είναι παλαιότερος στο forum του PWMN ο blacky σαν εγγραφή?Η ο όποιος..?

Γιατί θα χαθεί η ιστορία του PWN με την αναφορά και το παγωμένο forum του στο κεντρικό portal?

Γιατί να κρυφτεί η πραγματική ιστορία του SPN και του PWN και η δράση των μελών τους σε πολαπλά και διάσπαρτα threads?

Γιατί τα παραπάνω να τα καταπιεί το forum του PWMN?

Παρακαλώ δώστε επιχειρήματα..όχι εγώ θα το κάνω..ούτε ιστορία 6 χρόνων και φορείς που δε θα μας πάρουν στα σοβαρά και ΠΟΥ "δε θα συναντήσετε ποτέ γιατί δε δείχνει ακόμα να σας ενδιαφέρει τίποτα παρα μόνο το γόητρο". Όχι μ επιχερήματα πως τα 6000 posts στο PWMN είναι χαμογελάκια. TO PWMN έχει δική του ιστορία λέμε..ΑΠΛΑ να την αποδώσουμε στο κοινό μένει..όχι να την αποδώσουμε όπως να ναι στο κοινό..αποκρύπτωντας τα σημαντικότερα όπως SPN χαμένο σε threads και ακόμα πιο χαμένο σε threads του PWN. Αντίστοιχα και για το PWN χαμένο σε threads του PWMN. Ποιος φορέας δηλαδή θα πάρει στα σοβαρά το χάος και όχι την τάξη?

Θες να το πάμε δια της πλειοψηφίας?Να σφυρίξω με τηλς κάνοντας την παγια τακτική σου σε μέλη να δούμε την άποψη τους?Αν και την έχουμε δει και σε αυτό το thread την πλειοψηφία που ασχολείται χωρίς τηλ και γόητρα και χωρίς αντιπροσώπους. Έχουμε μείνει στα παράλογα και όχι στην ουσία που είναι port/host/links/ανάπτυξη/site και οχι forum/αναφορά στα ιστορικά γεγονότα και στη δημιουργία όπως λες του PWMN απ αυτά.

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

mp wrote:@panoulix: Για την αλήθεια, το http://www.wspn.gr κάνει redirect στο forum.pwmn.net:800 και όχι στο http://www.pwmn.net, γι' αυτό και δουλεύει κιόλας όταν το δεύτερο δε δουλεύει.
Το είπα ήδη 2 φορές αυτό, πες το κι εσύ άλλη μια μπας και το κατανοήσεις καλύτερα.
Και για να το καταλάβεις ακόμη καλύτερα, το παλιό SPN έληξε και πλέον ΑΜΕΣΑ παραπέμπει στο PWMN, όχι με μια σελίδα που έχει link και στο PWMN και στην παλιά ιστορία του SPNσε όλα τα sites, όπως κάνει το PWN.gr για τα PWN kai PatrasWirelessNet... (!?!?!)

mp wrote:Προσωπικά θα πρόσεχα τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς, αλλά σ' αυτό λόγο έχουν οι moderators.
Αλήθεια τί από αυτά που είπα σε έθιξε? Μήπως ήταν η καθαρή αλήθεια και κοιτάς να τα μπαλώσεις με αβάσιμες υποδείξεις και προτροπές? Mod του εαυτού μου είμαι εγώ, προσέχω και σέβομαι τι λέω και κοιτώ μάλιστα να το τεκμηριώνω και με επιχειρήματα. Δε βρήκα λοιπόν κάτι που να χρήζει διόρθωσης λοιπόν.
mp wrote:Επίσης το irc.wspn.gr οδηγεί στο εσωτερικό irc, όπως είδα ξαναμπαίνοντας στο δίκτυο οι irc servers έχουν κατάληξη .spn κτλ κτλ. Αλλά αυτό δεν είναι το θέμα μας εδώ, είναι η ενσωμάτωση του φόρουμ του PWN στο φόρουμ του PWMN. Η ενσωμάτωση του φόρουμ του SPN είναι ήδη υπαρκτή, μιας και το φόρουμ του SPN είναι το φόρουμ του PWMN, με μερικές αλλαγές σε ονόματα.
Επίσης έχω να σου επισημάνω ότι άλλο forum του PWMN (επίσημη έκδοση) κι άλλο κανάλι PWMN (ανεπίσημη έκδοση πιο πολύ για κουβέντα, εξού και chat room αν ανοίξεις καμιά wikipedia θα το βρεις νομίζω)... ΠΑΡΟΛΑ αυτά αν θες να παίξουμε και αυτό το παιχνίδι, το κανάλι του PWN γιατί ακόμη υπάρχει αν αυτό ενσωματώθηκε όπως λες με το PWMN? Για να θυμίζει την ιστορία? Δε βλέπω εικόνες στο IRC εγώ, ούτε links, ούτε posts, οπότε και το κανάλι δε θα έπρεπε να υπάρχει ακόμη ενεργό...

Βλέπεις ξέρω κι εγώ να πάιχω καλά το παιχνίδι και να βάζω νεόυς όρους κάθε στιγμή. Ας μείνουμε όμως στην ουσία...
Your mind is twisted. How can I resist it?

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

@sf1n4k1: Προσωπικά δεν επιθυμώ να κρυφτεί οποιαδήποτε ιστορία του SPN. Αν νομίζετε πως πρέπει να γίνουν ενέργειες που να αναδείξουν περισσότερο την ιστορία του, ας γίνουν. Επειδή εγώ προέρχομαι από το PWN, επειδή εγώ συναίνεσα και έτρεξα για την ένωση PWN/SPN με προϋπόθεση την ιστορική συνέχεια και όχι την ιστορική εξαφάνιση, γι' αυτό μιλάω για το PWN.

Ένα παγωμένο φόρουμ σε ένα link κάπου στο portal δεν είναι το ίδιο με την ενσωμάτωση. Είναι άλλο να αναφέρεις κάπου την ιστορία σου και άλλο να δείχνεις ότι είσαι συνέχεια της ιστορίας σου. Το πρώτο είναι μια αναφορά, είναι το αντίστοιχο από αγάλματα και κιούπια σε μουσείο. Το δεύτερο είναι η ζωντανή συνέχεια, είναι το αντίστοιχο της γλώσσας που μιλάμε.

Γιατί ο blacky να φαίνεται ότι είναι μέλος της ασύρματης κοινότητας από το 2002; Γιατί όχι; Αφού είναι!!! Είναι ή δεν είναι το PWMN η συνέχεια της ασύρματης κοινότητας της Πάτρας;

Δεν κρύβεται καμία ιστορία του SPN/PWMN και καμία δράση των μελών τους με το να ενωθούν τα userids και με το να υπάρχουν τα παλιά posts.

Δεν καταπίνει κανένας το forum του PWMN.

Για τους φορείς που λες, έχω έρθει ήδη σε επαφή με αρκετούς, όπως και ο blacky. Και θα έρθουμε ξανά στο μέλλον. Δυστυχώς η απουσία νομικού προσώπου μας στερεί τη δυνατότητα για πολλά πράγματα, και είναι κάτι που θα τεθεί στο άμεσο μέλλον, αφού λύσουμε αυτά τα δύο τελευταία αγκάθια της ένωσης. Δεσμεύομαι προσωπικά για αυτές τις επαφές, και δε δέχομαι να με βγάζεις ψεύτη πριν καν προβώ σε αυτές τις ενέργειες.

mp

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

panoulix wrote:Επειδή βλέπεις κοντόφθαλμα και κακομοίρικα θα έλεγα κάποιες στιγμές, να σου υπενθυμίσω ότι στο post μου ανέφερα ότι το http://www.wspn.gr κάνει redirection στο http://www.pwmn.net.
Αυτό είπες και το διόρθωσα.
panoulix wrote:Σοφόν είναι να βουτάμε πρώτα τη γλώσσα μας στο μυαλό πριν μιλήσουμε όμως. ;)

Σε καλώ να αναιρέσεις λοιπόν γιατί παραφέρεσαι (ίσως λόγω κεκτημένης ταχύτητας, ίσως σκόπιμα, δε το ξέρω και δε θα επεκταθώ περαιτέρω)....
Αυτό αποτελεί προσωπική επίθεση, όπως και οι παραπάνω χαρακτηρισμοί (κοντόφθαλμα - κακομοίρικα κτλ κτλ). Δεν επιτρέπεται από τους κανόνες του φόρουμ, απ' όσο θυμάμαι δηλαδή, να κρίνουμε συμπεριφορές ή να αποδίδουμε προσωπικούς χαρακτηρισμούς.

mp

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

mp wrote:Αυτό είπες και το διόρθωσα.
Σου επαναλαμβάνω για να δείς την ανωτερότητα αν το θες ή αν δε το θες έτσι, για να δείς την καλή διάθεση των μελών του ex-SPN το link παραπέμπει απευθείας στο forum.pwmn.net χηρσιμοποιούμενος ως ένας δεύτερος ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΣ redirector ο οποίος δεν παρουσιάζει μια σελίδα με ιστορίες και παρελθόντα και links σε διάφορα παγωμένα (!?!?) sites... Και όπως είδες και στην πράξη λειτουργεί όταν πέσει ο πρωτεύοντας redirector http://www.pwmn.net, ή ακόμα κι αν κάποιος παλιός ή παλαίμαχος αν το θές, πατήσει κατά λάθος το http://www.wspn.gr. Γίνεται ακριβώς το ίδιο και με το http://www.pwn.gr? γίνεται με το http://www.patraswireless.net/??? Για διαφώτισέ με όποτε μπορέσεις με επιχειρήματα σε παρακαλώ.


mp wrote:Αυτό αποτελεί προσωπική επίθεση, όπως και οι παραπάνω χαρακτηρισμοί (κοντόφθαλμα - κακομοίρικα κτλ κτλ). Δεν επιτρέπεται από τους κανόνες του φόρουμ, απ' όσο θυμάμαι δηλαδή, να κρίνουμε συμπεριφορές ή να αποδίδουμε προσωπικούς χαρακτηρισμούς.
Σου συνιστώ να ξαναδιαβάσεις τους κανόνες του forum. Μάλλον κάτι δεν αφομοίωσες καλά.

Μείνε επί της ουσίας σε παρακαλώ κι όποτε έχεις το χρόνο και την ευγενή καλοσύνη βέβαια, ξαναδιάβασε τα ανωτέρω posts μου και απάντα μου επί της ουσίας και σε αυτά που σε ρώτησα με βάσιμα και τεκμηριωμένα επιχειρήματα.

Παραμένω στη διάθεσή σου για οποιοαδήποτε πληροφορία ή δειυκρίνηση.

PanouliX
Your mind is twisted. How can I resist it?

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Πάλι δε δίνεις επιχειρήματα..δεν είναι μέλος ο blacky του PWMN απο το 2002 ήταν του PWN. Μόνο σα διαστρέβλωση φαίνεται αυτό..το PWMN δεν υπήρχε το 2002. Που κολάει η συνέχεια σε τι επιμένεις?Παραμένεις στο γόητρο και όχι στην ουσία. Η ουσία δεν είναι το πεθαμένο (συγνώμη κ όλας και εσύ το λες) αλλά το ζωντανό PWMN.

Συνεχίζοντας ποιος σου είπε οτι το ζωντανό όπως λες PWMN σα forum θέλει να ενσωματωθεί με το πεθαμένο εδώ και 2 τουλάχιστον χρόνια forum του PWN?Εννοείται οτι σαν άγαλμα και μόνο πρέπει να μείνει.

Πως δε κρύβεται η ιστορία του SPN/PWMN?Του SPN έχει ήδη χαθεί και του ενεργού PWMN θα μπερδευτεί με το απαρχαιομένο PWN. Πως θα γίνει αυτό πως στέκει λογικά στο κεφάλι σου δλδ?Τι θα καταλάβει ο χρήστης ψάχνοντας και βλέπωντας παντού PWN και PWMN?

Και εγώ έχω έρθει σε επαφές που δεν χρειάζονται καν νομικό πρόσωπο..και φαίνονται με κόμβους σε κέρια σημεία..δε μου ζήτησαν 6 χρόνια ιστορίας. Σε επαφές μου για να το μάθει και ο κόσμος με την TV που είμαστε η μόνη κοινότητα που δεν έχει αναδειχτεί/διαφημιστεί απο εκεί στην Ελλάδα. Είναι λογικό να χρειάζεται η ιστορία και το link που λέω για τον κόσμο που θα το δει και που θα μπει σε μια τέτοια αναφορά για την 1η ασύρματη κοινότητα και την εξέλιξη της ιστορίας της. Δεν είναι λογικό να χρειάζεται το χάος που επιμένεις να δημιουργήσουμε. Σαν PWMN λειτουργούμε και θα παραμείνουμε να λειτουργούμε.

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

@panoulix:
Το forum.pwn.gr δείχνει κατ' ευθείαν στο forum.pwmn.net:800
Το wind.pwn.gr δείχνει κατ' ευθείαν στο wind.pwmn.net:81

Για το patraswireless.net, αν και έχω ζητήσει να γίνουν οι παραπάνω αλλαγές, δεν είναι υπό τον έλεγχό μου οπότε και δε μπορώ να κάνω κάτι άλλο. Παρ΄ολ' αυτά, το http://www.patraswireless.net/forum δείχνει στο forum.pwmn.net:800.

Το να αναφέρεσαι στις απόψεις του άλλου χαρακτηρίζοντάς τις κοντόφθαλμες και κακομοίρικες, το να λες σε κάποιον ότι παραφέρεται και να βουτάει τη γλώσσα του στο μυαλό, με συγχωρείς πολύ αλλά εμπίπτουν απόλυτα στο:
1. Η κριτική είναι καλοδεχούμενη, όταν είναι κόσμια και αναφέρεται σε ιδέες και διατυπώσεις και όχι σε πρόσωπα. Μπορείτε να ασκείτε κριτική στις ιδέες όχι όμως και στους ανθρώπους. Εάν υποπέσει στην αντίληψη των Συντονιστών παρουσία μηνυμάτων που παραβαίνουν αυτόν τον κανόνα, αυτά θα μορφοποιηθούν χωρίς προειδοποίηση, και το προσβλητικό κομμάτι θα αφαιρεθεί.
Κι αν θες να στο κάνω "τάληρα" που λέει και ο blacky, το να μου λες πως γράφω χωρίς να σκέφτομαι ΕΙΝΑΙ προσβλητικό.

@sf1n4k1: ο blacky είναι μέλος του ασύρματου δικτύου της Πάτρας από το 2002 κι αυτό είναι καλό να αντικατοπτρίζεται στο φόρουμ μας. Απαντώντας στο ίδιο μήκος κύματος, θα πω πως το PWMN υφίσταται από το καλοκαίρι οπότε πως είναι δυνατόν να υπάρχουν μέλη από το Μάρτιο; Αυτά είναι αστεία πράγματα. Εξακολουθώ να μη μπορώ να καταλάβω γιατί σας ενοχλεί η ενσωμάτωση του φόρουμ του PWN στο φόρουμ του SPN/PWMN. Κανένα χάος δε θα δημιουργηθεί. Θα επαναλάβω κάτι που είπα και νωρίτερα: Αφήστε μας να το κάνουμε, το ανεβάζουμε σε κάποιο άλλο σημείο, το βλέπετε, και κρίνετε μετά αν προάγει την κοινότητα ή αν φέρνει χάος. Έλεος δηλαδή!!!

Για τις επαφές σου, με συγχωρείς πολύ αλλά αν είχαμε το νομικό πρόσωπο και όλα όσα έπονται αυτού, δε θα χρειαζόταν να φοβάσαι για τον κόμβο σου στην Αρόη και όποτε γίνεται κάποιος έλεγχος να πηγαίνεις να τα κρύβεις. Το νομικό πρόσωπο θα σου επέτρεπε να έχεις νόμιμη άδεια παραμονής εκεί πάνω (και πολλά άλλα βεβαίως). Είναι μονόδρομος για την εξέλιξη της κοινότητας από απλή χομπίστικη προσπάθεια σε πόλο ανάπτυξης της ευριζωνικότητας.

mp

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Δε θα δώσω άλλη διάσταση στο pwmn/pwn θα μιλήσουν κ άλλοι..

Για τις επαφές μου στην αρόη εξακολουθείς να εικάζεις με ιδιαίτερα λάθος τρόπο όπως και άλλες φορές που δε γνωρίζεις και να πετάς τις κουκουνάρες σου. Δεν κρύβω και κανείς δεν κρύβει κανέναν κόμβο εκεί. Δεν είναι κάτι παράνομο. Είναι στη δικαιοδοσία του ανθρώπου που μου παρέχει πρόσβαση στον ιστό και πληρώνει γι αυτόν μαζί με άλλους να κόβει όποτε κρίνει το ρεύμα. Δε φοβάται κανείς κάτι εκεί πάνω και δεν είναι χώρα για να χρειαζεται άδεια παραμονής απο αλοδαπό, αλλά ιδιωτικός χώρος που νοικιάζεις ιστό και βάζεις ότι θες με τις απαραίτητες άδειες rf. Στην περίπτωση μας σύμφωνα με ΦΕΚ δε χρειάζετε τέτοια άδεια η νομικό πρόσωπο παρα μόνο η επαφή.

Απ την αρχή του thread έχεις μεταπηδήσει σε ένα κάρο θέματα προσπαθώντας να βγάλεις σωστό αυτό που υποστηρίζεις πέφτωνας σε παγίδες που η αμάθεια σου δημιουργεί. Σε παρακαλώ να κάνεις μια μελέτη πριν απο εικασίες απο εδώ και πέρα για εσένα και μόνο καθώς γίνεσαι όλο και πιο αναξιόπιστος.

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

@sf1n4k1: Αν και το συγκεκριμένο είναι offtopic, εσύ ο ίδιος μου είχες πει παλιότερα πως ο κόμβος έκλεισε κάποια στιγμή εξ' αιτίας ελέγχου και εργασιών. Άρα αυτό με έκανε να υποθέσω πως λειτουργεί με "γκρίζα" εξουσιοδότηση. Αν έκανα λάθος ή αν θυμάμαι λάθος, ζητώ συγγνώμη.

Δε νομίζω πως μεταπηδάω από κανένα θέμα σε κανένα θέμα. Στο πρώτο μου post αυτού του thread περιγράφω την ιστορία της διαδικασίας ένωσης, τα πράγματα που συμφωνήσαμε και κάναμε και τα πράγματα που συμφωνήσαμε και δε κάναμε. Και αυτά υποστηρίζω και επιμένω να γίνουν για να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Από την αρχή αυτού του thread επίσης έκανα σαφές για την αναγκαιότητα ίδρυσης συλλόγου και σε αυτό το μήκος κύματος είναι και τα υπόλοιπα post μου.

Θα σε παρακαλέσω εκ νέου να μη χρησιμοποιείς ευτελιστικούς χαρακτηρισμούς (να πετάς τις κουκανάρες σου κτλ).

mp
Last edited by mp on Tue Jan 29, 2008 4:44 pm, edited 1 time in total.

User avatar
grigoris
AMD Athlon
Posts: 951
Joined: Mon Mar 12, 2007 12:25 pm
PWMN Wind Node ID: 74
Contact:

Post by grigoris »

Κρινοντας πιο αντικειμενικα μιας και δεν εχω υπαρξει μελος του spn τον καιρο που ηταν ξεχωριστα τα δυο δικτυα παρα μονο του pwn, παρατηρω πως ειναι ελαχιστες οι αναφορες στο spn και ενας νεος χρηστης βλεπει "κααααποιο" spn μονο σε καποιες υπογραφες και εσωτερικα sites..
Ειλικρινα, αυτος που λαμβανει ο "απ'εξω" ειναι μονο pwmn!

και ρε παιδια, αφου το προτεινει ο mp δωστε του να κανει μια προσπαθεια και ενα merge οπως κρινει αυτος σωστο, να το σηκωσει εσωτερικα και να το κρινουμε μετα. Ειπαμε, ειναι tricky αυτο το merge, αλλα αν ασχοληθει καποιος σοβαρα ισως ικανοποιει ολους το αποτελεσμα μετα. Και το βλεπουμε.. Σιγουρα ειναι μια υποθεση/προσπαθεια που προαπαιτει ορεξη και δειχνει να την εχει! :?

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

mp wrote:@sf1n4k1: Αν και το συγκεκριμένο είναι offtopic, εσύ ο ίδιος μου είχες πει παλιότερα πως ο κόμβος έκλεισε κάποια στιγμή εξ' αιτίας ελέγχου και εργασιών. Άρα αυτό με έκανε να υποθέσω πως λειτουργεί με "γκρίζα" εξουσιοδότηση. Αν έκανα λάθος ή αν θυμάμαι λάθος, ζητώ συγγνώμη.

Δε νομίζω πως μεταπηδάω από κανένα θέμα σε κανένα θέμα. Στο πρώτο μου post αυτού του thread περιγράφω την ιστορία της διαδικασίας ένωσης, τα πράγματα που συμφωνήσαμε και κάναμε και τα πράγματα που συμφωνήσαμε και δε κάναμε. Και αυτά υποστηρίζω και επιμένω να γίνουν για να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Από την αρχή αυτού του thread επίσης έκανα σαφές για την αναγκαιότητα ίδρυσης συλλόγου και σε αυτό το μήκος κύματος είναι και τα υπόλοιπα post μου.

Θα σε παρακαλέσω εκ νέου να μη χρησιμοποιείς ευτελιστικούς χαρακτηρισμούς (να πετάς τις κουκανάρες σου κτλ).

mp
Οταν δε θίγεις εμένα μόνο αλλά και έναν άνθρωπο που εξυπηρετεί το δίκτυο και όχι εμένα μιας και δεν έχω κανένα link με αρόη αφήνοντας αιχμές για "γκρίζα" και ξεχνώντας την νομοθεσία η αγνοώντας το πως λειτουργεί η αρόη..οι κουκουνάρες είναι το λιγότερο..τι θα πεί αν δει το post σου αυτό, αυτός ο άνθρωπος?

Για την αναγκαιότητα του συλλόγου ξεκίνα τώρα την σηζήτηση για να ξεκινήσουμε τώρα το νέο 4ο δίκτυο όσοι δεν ενδιαφερόμαστε για κάτι τέτοιο...και πίστεψε με είμαστε περισσότεροι απ όσοι νομίζεις αυτοί που πιστέυουμε στο hobby και όχι στην πολιτική του συλλόγου. Επαφές υπάρχουν ακόμα εκτός απο αροή σε καστρίτσι, παναχαικό, στάδιο παναχαικής κ.α χωρίς νομικό πρόσωπο σημεία που στήνεται ένα δίκτυο πάνω απ το ήδη υπάρχον αν το θες. Άνθρωποι και διάθεση να τα αξιοποιήσουν δεν υπάρχει...και σ αυτό δε χρειάζεται σύλλογος ούτε χρήμα όπως έχετε δει αλλά χέρια και μυαλά.

grigori δε χρειάζεται να δούμε κάτι που έχουμε ξαναδεί..χρειάζεται να επέμβουμε πριν το δούμε.

Post Reply