Moderation Complaint #1

Χώρος ελεύθερης συζήτησης
mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Moderation Complaint #1

Post by mp »

Από τους κανόνες λειτουργίας του παρόντος φόρουμ, όπως αυτοί αναφέρονται στο http://www.wspn.gr/viewtopic.php?t=10, αντιγράφω την παρακάτω παράγραφο:
"Για αυτό τον λόγο ο μόνος κανόνας που θα ηταν επιθυμητό να σεβόμαστε όλοι είναι να μην χρησιμοποιούνται βαριοί χαρακτηρισμοί. Από εκεί και πέρα ΔΕΝ θα γίνεται λογοκρισία εκτός εξαιρετικών περιπτώσεων."

Αν και δεν είναι σαφές ακόμη (σε μένα τουλάχιστο) η διαδικασία επίλυσης των moderation complaints, θα υποβάλλω το πρώτο μου moderation complaint, που αφορά τον χρήστη (και moderator) sf1n4k1. Συγκεκριμένα, θεωρώ πως στο post http://www.wspn.gr/viewtopic.php?p=428#428 "Τι με ακολουθείς με το άλλο το γίδι?" και στο http://www.wspn.gr/viewtopic.php?p=431#431 "Εσείς?Ποιοι?εσυ ο βλάκυ.." παραβαίνει ως χρήστης την παράγραφο των κανονισμών λειτουργίας του φόρουμ που έκανα quote νωρίτερα. Το moderation complaint αφορά την ανέχεια των λοιπών moderator προς το πρόσωπο του χρήστη και moderator sf1n4k1.

Αναμένω την απάντησή σας,

mp
Patras Wireless Network
The 1st Ever Community Wireless Network in Greece

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

12:45 Επεξεργαζόμαστε το μυνημά σας, παρακαλώ περιμένετε...

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

Δε βιάζομαι ...

Αλήθεια, εσύ σαν τι απαντάς; Είναι λίγο unfair ο κατηγορούμενος να είναι και δικαστής, ο κρινόμενος να είναι και κριτής ...

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Κατηγορούμενος στην κατηγορία Chit Chat και εσύ τι είσαι?Το βλήμα που ψάρωσε με την απόλυτη ειρωνεία και ήρθε να με δικάσει?ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧ

Μετα απο επεξεργασία του μυνηματός σας βρέθηκε οτι οι χαρακτιρισμοί είναι συνέχεια των χαρακτηρισμών "ZOA" του βλάκυ και στην εμπάθεια σας με το χρήστη sf1n4k1 που ακολουθήτε στο forum μας.

οκ?

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

Προφανώς και η απάντηση του κατηγορούμενου είναι θεσμικά, τυπικά αλλά και ουσιαστικά αδιάφορη. Αναμένω την απάντηση των moderators του φόρουμ του SPN για το moderation complaint μου.

Αλήθεια, ο χαρακτηρισμός "βλήμα" εμπίπτει και αυτός στην παράγραφο των κανονισμών λειτουργίας του φόρουμ στην οποία βασίζω το moderation complaint μου; Έχω την εντύπωση πως ναι.

Ευχαριστώ

edited: Και στην ερώτησή σου για το τι είμαι εγώ, αν είχες λίγες βασικές γνώσεις δικονομίας, θα ήξερες πως είμαι ο ενάγων. Προφανώς και δεν είμαι ο δικαστής.
Last edited by mp on Mon Mar 12, 2007 1:08 pm, edited 1 time in total.

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Δεν είναι κανονισμοί που παίρνουν κεφάλια..και δεν είναι βαρύς χαρακτηρισμός..είναι ελαφρύς που εμπίπτει σε βάσιμα στοιχεία του Mpatriot.

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

Άρα η απάντηση στο moderation complaint μου είναι πως όροι όπως "βλάκυ", "γίδι" και "βλήμα" δεν αποτελούν βαρείς χαρακτηρισμούς, και έτσι δεν εμπίπτουν στην παράγραφο των κανονισμών στην οποία αναφέρομαι. Σωστά;

Μπορώ να μάθω την διαδικασία με την οποία κρίθηκε το moderation complaint μου, τη σύσταση του board αποφάσεων και το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας των μελών του για το moderation complaint μου;

Ευχαριστώ

edited: ΥΓ: Mpatriot τι σημαίνει;

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Δεν έχουμε ψηφοφορίες καρδιά μου..πρώτα απ όλα είμαστε φίλοι 2ον κάνουμε το hobbie μας 3ον γελάμε πολύ..τι δε καταλαβαίνεις?Πως να μη σε πει βλήμα κάποιος όταν έχει μπει να παραπονεθείς στο chit chat και μιλάς λες και έχεις να κάνεις με δικηγόρους η συνήγορους που θα με παραπεμπψουν στο ανώτατο δικαστήριο και θα μου ανακοινώσουν την ποινή μου η θα σου ανακοινώσουν αυτό που θες ν ακούσεις?Πώς να μην αποκαλέσω γίδι αυτόν που πρώτα με απειλεί μέσω του φόρουμ σας και μετά αποκαλέι τους πάντες ZOA?

Ποσο γελοίοι θα καταντήσετε ακόμα?

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

Το ποιοι γελοιοποιούνται νομίζω είναι φανερό. Θα αναμένω την απάντηση των λοιπών moderators για το moderation complaint μου, για τον πολύ απλό λόγο πως η δική σου απάντηση δεν αρκεί, μιας και είσαι εμπλεκόμενος ως κατηγορούμενος για τα post σου στο moderation complaint μου.

Ευχαριστώ

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

ΧΑΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧ οκ, εγώ ψηφίζω κατά μου πάντος..και υπέρ σου..προτείνω ban μιας εβδομάδος για συμμορφωσή μου.

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

Και εγώ ψηφίζω ban τον σφηνάκι για ένα χρόνο. Το μόνο πρόβλημα είναι οτι η δικαστική αρχή δεν διαθέτει εκτελεστική εξουσία και έτσι η ποινή θα ανασταλλεί μέχρι την σύσταση της εκτελεστικής εξουσίας.
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

1 χρόνο νομίζω οτι είναι υπερβολή..αλλά αν υπερψηφιστεί θα το αντέξω.

Προτείνω να μπω και στην εκτελεστική εξουσία..σαν member club με gold card και δώρο και απεριόριστα ban!

Blacky
Intel 8080
Posts: 20
Joined: Sun Mar 11, 2007 11:07 am

Post by Blacky »

Gia sou Igeti sfinakion

Dose dose aaaa kai pou eisai vrise esu ego den perno xampari me tipota.

Dixneis to poios eisai gia ali mia fora molis se tsitonoun ligo arxizeis kai vrizeis.

Ayto thelo na to do otan tha erthete se antiparathesi me ta edo paidia tou SPN aaaa re gelia pou exo na rikso !!!


sf1n4k1
Exo sto spiti ena DSL asirmato diktio kai psaxno moderator an den exeis kati alo na kaneis ela kai apo do na mou prosfereis tis iperesies sou.

XaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXa

Y.G xereis esu valto sta off-topic lol
Blacky

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

ΧΑΑΧΑΧΧΑ δώσε account..το χω..

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

Παρακαλώ τους moderators όπως μεταφέρουν ως offtopic τα posts που δε σχετίζονται με το moderation complaint μου. Αναμένω μία ουσιαστική απάντηση στο complaint μου. Οι αστεϊσμοί είναι εύκολοι, ουσιαστική απάντηση δεν έχω λάβει ακόμα.

Ευχαριστώ

Post Reply