IRC

Εδώ αναφερόμαστε σε προβλήματα που αφορούν το δίκτυο
User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

IRC

Post by sf1n4k1 »

Για κάποιο λόγο απο χτες όποιος έμπαινε στο #room δεν έβλεπε ολόκληρη τη λίστα με τα ονόματα..δηλαδή ενώ στην πραγματικότητα βρίσκονταν 20 άτομα στο κανάλι έβλεπε μόνο όσους είχαν @ η &..έκοψα link με HWN (κλασσικά και το 6.66 βρίσκεται μόνο του με την πλειοψηφία των χρηστών) μέχρι να διορθωθεί το πρόβλημα..αν διορθωθεί..τουλάχιστον οι 11-12 που είμαστε μέσα βλέπουμε ο ένας τον άλλον:P

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

Για συνδέσου πάλι να το δούμε λίγο
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

User avatar
TheKeyMaster
486
Posts: 356
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:18 pm
PWMN Wind Node ID: 2
Location: Ougk_city

Post by TheKeyMaster »

Το παρατήρησα και εγώ σήμερα που μπήκα από irc.wspn.gr. Δεν υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος ρε παιδιά να κόβεται μόνο το Link με HWN, χωρίς αυτό να παρασύρει και τα links των δικών μας ircds?

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

TheKeyMaster wrote:Το παρατήρησα και εγώ σήμερα που μπήκα από irc.wspn.gr. Δεν υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος ρε παιδιά να κόβεται μόνο το Link με HWN, χωρίς αυτό να παρασύρει και τα links των δικών μας ircds?
Έλλειψη συνενόησης;
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

User avatar
TheKeyMaster
486
Posts: 356
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:18 pm
PWMN Wind Node ID: 2
Location: Ougk_city

Post by TheKeyMaster »

korkakak wrote:
TheKeyMaster wrote:Το παρατήρησα και εγώ σήμερα που μπήκα από irc.wspn.gr. Δεν υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος ρε παιδιά να κόβεται μόνο το Link με HWN, χωρίς αυτό να παρασύρει και τα links των δικών μας ircds?
Έλλειψη συνενόησης;
Και την τελευταία φορά που κόπηκε το link με HWN, αυτό έφταιγε?

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

TheKeyMaster wrote:Το παρατήρησα και εγώ σήμερα που μπήκα από irc.wspn.gr. Δεν υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος ρε παιδιά να κόβεται μόνο το Link με HWN, χωρίς αυτό να παρασύρει και τα links των δικών μας ircds?
Δεν υπάρχει γιατί και το zion και εγώ και ο tweety έχουν link με HWN..οπότε εγώ τα κόβω όλα...οταν κοβω το HWN.

O μόνος τρόπος είναι να διατηρηθεί ένα internetiko link και να κόβεται μόνο αυτό.

User avatar
TheKeyMaster
486
Posts: 356
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:18 pm
PWMN Wind Node ID: 2
Location: Ougk_city

Post by TheKeyMaster »

Δηλαδή θες να πεις πως όλοι οι δικοί μας ircds δεν έχουν link μεταξύ τους, και ορισμένοι φαίνονται linked μόνο μέσα από το HWN?

trv
486
Posts: 291
Joined: Mon Mar 12, 2007 2:47 pm
PWMN Wind Node ID: 0

Post by trv »

ρε sfin τι πινεις ρε!

Εγω δεν εχω link με το HWN!!

με τον korki εχω!!


και τωρα με αυτον ειμαι συνδεμενος.

βλεπω στο καναλι μονο τον korki, αλλα ειναι και αλλοι μεσα. απο αλλου ερχετε το προβλημα

User avatar
TheKeyMaster
486
Posts: 356
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:18 pm
PWMN Wind Node ID: 2
Location: Ougk_city

Post by TheKeyMaster »

Τα modes στο κανάλι που φαίνεται από τον 3.66 είναι +nru. Το u για τον unreal σημαίνει πως οι εντολές /names και /who δείχνουν μόνο τους channel operators.

EDIT: Η εντολή /names χρησιμοποιείται από τους irc clients για να πάρουν τη λίστα των nicks.

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

trv wrote:ρε sfin τι πινεις ρε!

Εγω δεν εχω link με το HWN!!

με τον korki εχω!!


και τωρα με αυτον ειμαι συνδεμενος.

βλεπω στο καναλι μονο τον korki, αλλα ειναι και αλλοι μεσα. απο αλλου ερχετε το προβλημα
Εγώ τι πίνω?

Κορκι=?pwmn ή HWN?Μόνος σου τα γράφεις..και αναρωτιέσαι κ όλας..λογικό δεν είναι να κόψω και εσένα αν θέλω να αποβάλω το HWN λόγω σφάλματος?

Επίσης που να ξέρω τι links έχεις αφου μου φέρνεις το HWN και αφού στο forum του HWN φέρεσαι να έχεις link internetiko?

Επίσης το link που λες με κόρκι μήπως είναι και με εσωτερική ip ή internetikh?

Πίνω μπάφους και παίζω pro, αλλά την ακούνε άλλοι μου φαίνεται...

Μόλις διορθωθεί το prob που δημιουργείται με το που ανοίγω link με HWN είτε απ ευθείας είτε μέσω trv φωνάχτε..

Ως τότε αν θες να εισαι linked εσωτερικά trvako κόψε link με κόρκι και σφύρα να τ ανοίξω..

Και κόφτε την πρέζα..να συνενοηθούμε..

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

TheKeyMaster wrote:Τα modes στο κανάλι που φαίνεται από τον 3.66 είναι +nru. Το u για τον unreal σημαίνει πως οι εντολές /names και /who δείχνουν μόνο τους channel operators.

EDIT: Η εντολή /names χρησιμοποιείται από τους irc clients για να πάρουν τη λίστα των nicks.

LoL, δεν έκανε τον κόπο να δει τα channel modes :-P


Πονάει χέρι κόψει κεφάλι
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

trv
486
Posts: 291
Joined: Mon Mar 12, 2007 2:47 pm
PWMN Wind Node ID: 0

Post by trv »

sf1n4k1 wrote:
trv wrote:ρε sfin τι πινεις ρε!

Εγω δεν εχω link με το HWN!!

με τον korki εχω!!


και τωρα με αυτον ειμαι συνδεμενος.

βλεπω στο καναλι μονο τον korki, αλλα ειναι και αλλοι μεσα. απο αλλου ερχετε το προβλημα
Εγώ τι πίνω?

Κορκι=?pwmn ή HWN?Μόνος σου τα γράφεις..και αναρωτιέσαι κ όλας..λογικό δεν είναι να κόψω και εσένα αν θέλω να αποβάλω το HWN λόγω σφάλματος?

Επίσης που να ξέρω τι links έχεις αφου μου φέρνεις το HWN και αφού στο forum του HWN φέρεσαι να έχεις link internetiko?

Επίσης το link που λες με κόρκι μήπως είναι και με εσωτερική ip ή internetikh?

Πίνω μπάφους και παίζω pro, αλλά την ακούνε άλλοι μου φαίνεται...

Μόλις διορθωθεί το prob που δημιουργείται με το που ανοίγω link με HWN είτε απ ευθείας είτε μέσω trv φωνάχτε..

Ως τότε αν θες να εισαι linked εσωτερικά trvako κόψε link με κόρκι και σφύρα να τ ανοίξω..

Και κόφτε την πρέζα..να συνενοηθούμε..
Να συνενοηθεις να κοψουν τα λινκς με το hwn αυτοι που τα εχουν (ο korki εδω ηταν και εγραφε), αντι να κοβεις οποιον βρεις. Κοψτους ολους, μπορει καποιος να ειναι συνδεμενος με καποιον και αυτος με καποιον αλλο που μπορει ο αλλος να ειναι και με το hwn.

Internetικο λινκ εχω με korki, το οποιο δεν υπαρχει λογος να κοψω φυσικα. Αν το προβλημα προκαλειται απο το hwn, πρεπει να κοπουν τα links με hwn απο οποιους τα εχουν. Δεν εχω καμια σχεση με αυτα.

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Και θα ψάχνω εγώ...ρε νιώσε δε γυρίζει ο πλανήτης γύρω απ το zion..το είπα στον κόρκι..και μάλιστα επανέφερα το link για να δει το prob..μου είπε θα το δει άυριο...δεν είχε χρόνο..επίσης δεν έκοψα link μόνο μ εσένα αλλά και με τον magnum που έχω..δε θα κάθομαι να ψάχνω και που ασχολούμαι και επεμβαίνω άμεσα δώρο θεού είναι να ξέρεις..και που το αναφέρω και δε σ αφήνω να ψάχνεσαι πάλι δώρο θεού είναι να ξέρεις..αυτά..κ κόψε πια το stylaki..τι πίνεις τι κάνεις τι κλάνεις..και κατάλαβε τα απλά..καλημέρα

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

korkakak wrote:
TheKeyMaster wrote:Τα modes στο κανάλι που φαίνεται από τον 3.66 είναι +nru. Το u για τον unreal σημαίνει πως οι εντολές /names και /who δείχνουν μόνο τους channel operators.

EDIT: Η εντολή /names χρησιμοποιείται από τους irc clients για να πάρουν τη λίστα των nicks.

LoL, δεν έκανε τον κόπο να δει τα channel modes :-P


Πονάει χέρι κόψει κεφάλι
Μιλάς και εσύ λες και το είδες, όταν μου είπες να linkarw..πονάει χέρι κόψει μαλακία για να μη πονάει θα έλεγα..γιατί για παπάτζες είστε πρώτοι..σιγά μη ψάχνω και τα modes..τα έψαξες εσύ?Η κάποιος?Και στη τελική ποιος τα άλλαξε και γιατί?

Λύση βρέθηκε να επανέλθουν τα links?Η θα συνεχίσουμε την παπαρολογία στην οποία έχω και PHD και σας έχω χαλαρά?

User avatar
neoplan
Pentium IV
Posts: 1058
Joined: Mon Oct 08, 2007 10:55 pm
PWMN Wind Node ID: 188

Post by neoplan »

Έχετε κόψει τη σύνδεση με awmn ή υπάρχει τίποτα άλλο??? Γιατί δεν μπορώ να μπώ ούτε απο το site ούτε και στο rodos.ceid.upatras.gr .......
:? :? :? :?
Old Services by neoplan: http://proxy.pwmn || http://services.pwmn || http://clips.pwmn
http://movies.pwmn || http://dude.pwmn || http://hotspot.pwmn
other services: fakebook.pwmn, dc.pwmn, irc.pwmn, ntp.pwmn

Post Reply