Α ρε ξύλο που θέλουν μερικοί... (γε

Χώρος ελεύθερης συζήτησης
mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

Image

Του χαλάσανε τη μπίζνα του κ. Μίλτου. Τη μπίζνα που νόμισε πως θα περνούσε στο ντούκου χάρη στην κομματική του ανάμειξη.

Μπράβο στους αντιστεκόμενους γείτονες που δε μασάνε.

Να προσέχουμε άλλη φορά για το ποιος θέλει ξύλο και ποιος όχι.

mp

User avatar
cornilios
Pentium
Posts: 469
Joined: Sat Mar 10, 2007 6:23 pm

Post by cornilios »

Για μπουκω...στε μερικοι :wink: τωρα?
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΩΣ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΤΑ
ΞΕΡΟΥΜΕ.

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

mp wrote:@sf1n4k1: Η νομοθεσία λέει για 4m από το ψηλότερο επίπεδο σημείο του κτιρίου. Από αντίστοιχες περιπτώσεις που έχουν πάει στα δικαστήρια, η νομολογία λέει πως τα 4m ισχύουν από το επίπεδο της ταράτσας, ή του τελευταίου ορόφου αν πρόκειται για σπίτι με σκεπή, και όχι από το ψηλότερο σημείο της σκεπής ή από δώματα κτλ. Οπότε είναι κάργα παράνομος.

Αν δίπλα στο σπίτι μου είχα κάποιον που έχει σηκώσει αυτό το έκτρωμα χωρίς άδεια, παραβιάζοντας τους νόμους για την ερασιτεχνική χρήση που σαφώς αναφέρουν μέχρι 3 interface ανά οικοδομικό τετράγωνο και μέχρι 1 πολυκατευθυντικό (omni) interface ανά 6 οικοδομικά τετράγωνα, παραβιάζοντας τους νόμους για τις κεραίες κινητής κτλ, να είσαι σίγουρος πως θα προσπαθούσα να διεκδικήσω το δίκιο μου. Ευτυχώς εκεί που μένω δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.
Δεν υποστηρίζω την παράνομη μπίζνα του με τις κεραίες κινητής..αλλά δεν δικαιολογώ την παράνομη καταπάτηση οποιουδήποτε κατέστρεψε και τον ίδιο τον κόμβο του awmn λόγω άγνοιας η την παράνομη εξύβρισή του απ τον κάθε άσχετο mp να τον αποκαλεί κοματόσκυλο και να βγάζει συμπεράσματα..για τον νόμο που επικαλείσαι για τα 4μ "Τοποθετούνται επί υφιστάμενων δομικών κατασκευών ή επι μονοσωλήνιων ιστών ύψους έως 4μ, μετρούμενο απο τη βάση τους, και διαμέτρου 10cm"

Αν ψάξεις και λίγο παραπάνω δεν αναφέρει ούτε πόσες κεραίες βάζεις ανα ιστό..ούτε για δώμα κτλ..μάλιστα επειδή στο awmn το έχουν ψάξει χαλαρά στηριζόμενο στην βάση της ταράτσας και στον τοίχο δώματος μπορεί να ξεπεράσει το ύψος του δώματος κατα 4μ. Αυτά για το ύψος και μόνο. Το άλλο που λες για τα 3 interface ανα οικοδομικό τετράγωνο ξεπερνάει τα όρια της ηλιθιότητας καθώς 1ον δεν υφίσταται και 2ον σε ένα οικοδομικό τετράγωνο μπορεί να βρίσκονται και 300 διαφορετικά άτομα, ποιος ορίζει σε ποιον θα ανήκει ο ερασιτεχνικός εξοπλισμός και ποιον θα εξυπηρετεί?Που τα διάβασες αυτά?Μήπως δεν μπορώ να βάλω και 10 πιάτα nova στο μπαλκόνι μου?Συγκεντρώσου λίγο..

Για το κοματικό θέμα πιστέυω κατάλαβες..

Τώρα για τα συνθήματα που γράφεις μπράβο και καλά έκαναν έυγε..βέβαια σου επαναλαμβάνω..αν θέλει και οποιοσδήποτε άλλος θέλει..τον νομιμοποιούν..και κάνει και τη μπίζνα του νόμιμα και στην κινητή, και άσε τους γείτονες να φωνάζουν..εκεί παίζει ο παράγοντας υγεία στον ίδιο πρώτα και μετά στους γείτονες..οπότε είναι καθαρά δικό του θέμα το τι θα κάνει..

οπότε συμπέρασμα για last time

1) Ναι στην γνώση του τι είναι το κάθε τι.
2) Ναι στο κυνήγι της κινητής αλλά παντού..όχι στους συνδικαλιστές μόνο.
3) Όχι στην αυθαίρετη δράση γειτόνων καταπατώντας δικαιόματα και περιουσίες.


ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΛΑ!

User avatar
cornilios
Pentium
Posts: 469
Joined: Sat Mar 10, 2007 6:23 pm

Post by cornilios »

:roll:
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΩΣ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΤΑ
ΞΕΡΟΥΜΕ.

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

sf1n4k1 wrote:Το άλλο που λες για τα 3 interface ανα οικοδομικό τετράγωνο ξεπερνάει τα όρια της ηλιθιότητας καθώς 1ον δεν υφίσταται και 2ον σε ένα οικοδομικό τετράγωνο μπορεί να βρίσκονται και 300 διαφορετικά άτομα, ποιος ορίζει σε ποιον θα ανήκει ο ερασιτεχνικός εξοπλισμός και ποιον θα εξυπηρετεί?Που τα διάβασες αυτά?Μήπως δεν μπορώ να βάλω και 10 πιάτα nova στο μπαλκόνι μου?Συγκεντρώσου λίγο..
Αναφέρονται σαφώς στο ΦΕΚ που διέπει την ερασιτεχνική χρήση του φάσματος του 2,4GHz. Το έχω διαβάσει προσωπικά όταν ξεκίνησα να ασχολούμαι με τα wifi, δε το βρίσκω τώρα αλλά θα το βρω και θα το επισυνάψω. Μπορεί όντως να αγγίζει τα όρια της ηλιθιότητας όπως λες, αλλά δε παύει να είναι νόμος του κράτους και να ισχύει.

Τα πιάτα της nova εξυπηρετούν άλλη χρήση και όχι την ερασιτεχνική χρήση του φάσματος του 2,4GHz (και την επέκταση του νόμου για τα 5GHz). Προστατεύονται μάλιστα από περιπτώσεις όπου γείτονες αντιδρούν στην τοποθέτησή τους, βάσει άλλου νόμου που ορίζει το δικαίωμα της πρόσβασης στην πληροφορία.

Δυστυχώς δεν είμαι νομικός να ξέρω απ' έξω τα ΦΕΚ, αλλά όλα τα παραπάνω ισχύουν, είτε σου αρέσουν, είτε όχι.

mp

ΥΓ: ΚΑΛΑ ΚΑΝΑΝΕ!!!

User avatar
cornilios
Pentium
Posts: 469
Joined: Sat Mar 10, 2007 6:23 pm

Post by cornilios »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΩΣ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΤΑ
ΞΕΡΟΥΜΕ.

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Την ίδια προστασία απ τον ίδιο νόμο περι δικαιόματος πρόσβασης στην πληροφορία έχει και το ασύρματο δίκτυο.

Επειδή μου το χεις αναφέρει ξανά αυτό για τα 3 ifs και επειδή έχω ασχοληθεί αρκετά με τη συγκεκριμένη νομολογία για να είμαι νόμιμος στα κεραιοσυστήματα μου..σου λέω οτι απλά δεν υπάρχει ή αν υπάρχει δεν ισχύει καθώς θα ανατρέπεται απ τους ήδη υπάρχοντες νόμους που αναφέρω/ουμε περαπάνω.

-εντιτ-
Και το απλό..κανείς απο ΕΕΤΤ και πολεοδομία δε καταδίκασε/επέβαλε πρόστιμο για τον πύργο του κεραιοσυστήματος ασύρματου δικτύου στον κ. Μίλτο .. ;-) αυτό και μόνο λέει πολλά!Ελπίζω να λέει και σε εσένα.
Last edited by sf1n4k1 on Wed Nov 07, 2007 1:57 pm, edited 1 time in total.

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

Και όσοι υποψιάζεστε πως ο καυγάς γίνεται για να περάσει ο sf1n4k1 τα 1000 posts, εχώ να πω πως είστε κακεντρεχείς και δολοπλόκοι!!!

@sf1n4k1: Άντε και core 2 quad!!!

mp

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Έγινα intel?Φτου κακά!

User avatar
cornilios
Pentium
Posts: 469
Joined: Sat Mar 10, 2007 6:23 pm

Post by cornilios »

ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑΝ Η ΟΧΙ ?
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΩΣ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΤΑ
ΞΕΡΟΥΜΕ.

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Να του σπάσουν περιουσία?Σαφώς και όχι..αν ναι ν αρχίσουμε να σπάμε τις handmade ταράτσες omni cantennes τρισάθλιες στηρίξεις που απαρτίζουν το δίκτυο μας, και καταπατούν σειρά νομοθεσιών..

User avatar
cornilios
Pentium
Posts: 469
Joined: Sat Mar 10, 2007 6:23 pm

Post by cornilios »

ΡΕ ΕΣΕΙς ΜΙΝΑΡΕΤΕ ?ΕΦΤΑΣΕΣ ΤΑ 1000?ΡΕ ΤΟΝ ΚΩΛΟ...
ΝΑΙ ΜΕ ΤΑ ΕΡΗΜΗ ΠΟΣΤ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ........(Έγινα intel?Φτου κακά!)ΘΑ ΕΦΤΑΝΑ 30.000 8)
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΩΣ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΤΑ
ΞΕΡΟΥΜΕ.

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Εδώ έχεις εσύ διακόσια..και τα 199 είναι τύπου 8) 8) 8)
:lol: :lol: :cry: :cry: :roll: :roll: ανούσια τελέιως..εγώ λέω και κανα θέμα της προκοπής..ακούς εκεί 3 ifs ανα οικοδομικό τετράγωνο..ΧΑΑΧΑΑΧ σιγά μην έχουμε και χούντα!

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

sf1n4k1 wrote:εγώ λέω και κανα θέμα της προκοπής..


ΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

έγραψες :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

User avatar
astrapogiannos
Motorola 6502
Posts: 51
Joined: Sat Sep 08, 2007 9:58 pm
PWMN Wind Node ID: 157
Location: N A F P A K T O S

Post by astrapogiannos »

Ρε mp και sfin συνεχίστε το ξεκατίνιασμα ρε σεις. Δεν χορτάσαμε το προηγούμενο.
NTAKS LEME!

Post Reply