greek-shops.de

Χώρος ελεύθερης συζήτησης
Post Reply
mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

greek-shops.de

Post by mp »

Θαυμάστε εξυπηρέτηση πελατών ... και μείνετε μακριά
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Panagiotis xxxxxx <xxxx@xxxxx> Thu, Feb 1, 2007 at 1:36 PM
To: Greek-Shops <info@greek-shops.de>
If for any reason you cannot understand the content of my message, please let me know to send it in English. Thank you.

Στις 28/12/2006 απεύθυνα ερώτηση στο τμήμα πωλήσεών σας σχετικά με ένα προϊόν που είχατε στο site σας, το CM Media 260 Riser. Επειδή δεν ήταν σαφές πιο ακριβώς riser είναι (βγαίνει σε 3 μοντέλλα, 2 για PCI-E και 1 για AGP) ρώτησα να μου διευκρινιστεί πιο ακριβώς είναι. Στις 29/12/2006 μου απαντήσατε να διαβάσω τα specs στο επισυναπτόμενο PDF. Εκεί φαινόταν πως είναι αυτό ακριβώς που θέλω, δηλαδή το CM-260-PCIE, το οποίο υποστηρίζει 1 PCI-E και 2 PCI. Κατόπιν αυτού προέβηκα στην παραγγελία.
Παρέλαβα το προϊόν στις 8/1/2007 και με λύπη μου διαπίστωσα ότι δεν είναι αυτό που ζήτησα αλλά το CM-260-PCI2, το οποίο υποστηρίζει 1 PCI-E και 1 PCI (αντί για 2). Το ανέφερα στην εταιρεία σας στις 9/1/2007 με email και ζήτησα να προβείτε στις όποιες ενέργειες. Την ίδια μέρα έλαβα απάντηση από τον κ. Ανθόπουλο Βασίλειο που μου ζήτησε να στείλω κάποιες φωτογραφίες του προϊόντος και με διαβεβαίωνε πως σύντομα θα γίνει αλλαγή/διόρθωση. Αυτά στις 9/1/2007. Τις φωτογραφίες τις έστειλα στις 10 και 11 Ιανουαρίου.

Από τότε έχουν περάσει 22 μέρες και καμμία απάντηση η επικοινωνία έχω από την εταιρεία σας. Προσωπικά επικοινώνησα και στις 22/1/2007 όπου έγραφα:

"Exoun perasei 11 meres kai den eixa kammia eidopoiisi sxetika me to 8ema mou. Parakalo opos me enimerosete gia tis energeies sas.

Efxaristo,"

Θεωρώ πως η συμπεριφορά της εταιρείας σας απέναντί μου είναι το λιγότερο αδιάφορη, για να μη χρησιμοποιήσω ποιο βαριούς χαρακτηρισμούς. Έχω καθυστερήσει στην κατασκευή του νέου μου HTPC σχεδόν ένα μήνα, εξ' αιτίας του λάθους σας και ούτε καν επικοινωνείτε μαζί μου για να δώσουμε μία λύση στο θέμα.

Αν δε μπορείτε άμεσα να βρείτε και να μου στείλετε το συγκεκριμένο προϊόν, να με ενημερώσετε για τη διαδικασία επιστροφής και πίστωσης του λάθους προϊόντος που μου έχετε στείλει.

Ευχαριστώ,

XXXXXX Παναγιώτης

ΥΓ: Ελπίζω αυτή τη φορά να πάρω απάντηση

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Greek-Shops <info@greek-shops.de> Fri, Feb 2, 2007 at 1:17 AM
To: xxxxx <xxxxx@xxxxxxxxx>

Kurie xxxxx geia sas,



Exete apolito dikaio gia tin oli kathisterisi alla kai emeis perimenoume akoma apantisi,

kai apo to promitheuti mas alla kai apo tin Coolmaster.



Molis exoume neotera tha sas enimerosoume.



Greek-Shops.De - Team

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Panagiotis xxxxx<xxxxx@xxxxxxxx> Tue, Jul 24, 2007 at 10:16 AM
To: Greek-Shops <info@greek-shops.de>
Ακόμα απαντάτε ... Έτσι κάνετε business εσείς; Είστε θλιβεροί.

xxxxxΠαναγιώτης

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Greek-Shops <info@greek-shops.de> Tue, Jul 24, 2007 at 12:22 PM
To: Panagiotis xxxxx <xxxxx@xxxxxxx>
Kurie xxxxx geia sas,

Den katalavame ti to skeptiko sas?

Ti mporoume na kanoume emeis apo to na perimenoume opos kai eseis kati pou diskola tha dieukrinistei.

Loipon gia na telionoume ...
Tha parakalousame na apostalei piso to temexio pou exete me to pio ftino tropo.
Molis epistrafei tha paralavete piso to poso tis agoras sas(27,69 + ta eksoda metaforas apo esas gia emas).
Prosoxi ean einai xrisomopoiimeno tote I kathe epistrofi anavalete.

Dieuthnisi apostolis einai:
Online-Shops / GREEK-SHOPS.DE
Anthopoulos Vassilios
Kiesäcker 11
73527 Schwäbisch Gmünd
Germany

Τηλ.: +49 7171-702254
Φαξ: +49 7171-183315
E-Mail: info@greek-shops.de


Me ektimisi,
Anthopoulos Vassilios

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Panagiotis xxxxx<xxxxx@xxxxxxxxx> Tue, Jul 24, 2007 at 12:31 PM
To: Greek-Shops <info@greek-shops.de>
Σιγά μη μπω στη διαδικασία για 30 ευρώ, 6 μήνες μετά. Το user support
σας είναι τραγικό. Αυτό έπρεπε να το προτείνετε μόνοι σας τότε, και
όχι να με γειώσετε για 6 μήνες. Το μόνο σίγουρο είναι πως δε θα
ξανακάνω business μαζί σας, και το ίδιο θα προτείνω σε όσους γνωστούς
έχω.

xxxxx Παναγιώτης

ΥΓ: Σε αντίθεση με την εταιρεία σας, σε περίπου ανάλογη περίπτωση
άλλης εταιρείας μου εστάλη το σωστό προϊόν εκ των υστέρων χωρίς καν να
μου ζητήσουν να επιστρέψω το λάθος πίσω (που φυσικά το έκανα). Είναι η
διαφορά μιας σοβαρής εταιρείας και καραγκιόζηδων, όπως είσαστε εσείς.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Greek-Shops <info@greek-shops.de> Tue, Jul 24, 2007 at 12:41 PM
To: Panagiotis xxxxx <xxxxx@xxxxxxxxx>
Kurie Malakoudi geia sas,

Prosoxi sto ti lete giati den exoume kamia oreksi na mpoume sti diadikasia ton miniseon!
Emeis kaname oti eprepe na kanoume...
Ean I Coolmaster kai I kathe Coolmaster kanei lathos sti perigrafi de feroume oudemia euthini.
Alloste to anagrafei se kathe proion sto site..

-----data provided by CNET Channel-----
The technical data are made available us from third side to the noncommittal information.
We do not take over adhesion for errors of these data.



Me ektimisi,
Anthopoulos Vassilios

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Panagiotis xxxxx <xxxxx@xxxxxxx> Tue, Jul 24, 2007 at 12:51 PM
To: Greek-Shops <info@greek-shops.de>
Σιγά και φοβήθηκα. Κάντε μου μήνυση, θα γελάσουμε πάρα πολύ. Πολύ απλά
επιβεβαιώνετε ότι δε σέβεστε τον πελάτη σας, ή με άλλα λόγια, ότι
είστε καραγκιόζηδες, όπως είπα και προηγουμένως.

Όσον αφορά την αποποίηση ευθύνης, είναι το λιγότερο αστεία, γιατί στη
δική μου περίπτωση πριν αγοράσω, ΡΩΤΗΣΑ. ΟΚ κάφροι;

xxxxx Παναγιώτης

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Greek-Shops <info@greek-shops.de> Tue, Jul 24, 2007 at 1:02 PM
To: Panagiotis Malakoudis <malakudi@xxxxxxx>
Den anaferame ti leksi "na fovithite" aplos den exoume kamia oreksi na pesoume sto epipedo sas.
Ean eseis simera den kimithikate kala kai exete oreksi gia emailokavga, emeis exoume sovaroteres douleies na kanoume... Vreite ...h mallon ta kouvadakia sas kai se alli paralia.

TELOS!

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Panagiotis xxxxx <xxxxx@xxxxxxxxxx> Tue, Jul 24, 2007 at 1:05 PM
To: Greek-Shops <info@greek-shops.de>
Το τέλος θα το κρίνω εγώ. Επιφυλάσομαι για κάθε νόμιμο δικαίωμά μου.

mp

Edit by hwoarang: Σβησιμο επιθέτου και e-mail του μέλου mp

User avatar
TheKeyMaster
486
Posts: 356
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:18 pm
PWMN Wind Node ID: 2
Location: Ougk_city

Post by TheKeyMaster »

No comments...

User avatar
beat
Intel 80286
Posts: 86
Joined: Fri Mar 09, 2007 11:48 pm
PWMN Wind Node ID: 102
Location: tracert 10.140.5.71

Post by beat »

@mp
apantise tou pos exete dikio gia to teleutaio email
to magazi sas ontws einai paralia
telos :PPPPP
mi peis tipota se katalava apo tin IP

Memphis
Intel 8088
Posts: 46
Joined: Thu Apr 19, 2007 4:33 pm

Post by Memphis »

Πώς είναι δυνατόν να είναι τόσο αναίσθητοι και βλάκες πότε μου δεν θα μπορέσω να το καταλάβω.

trv
486
Posts: 291
Joined: Mon Mar 12, 2007 2:47 pm
PWMN Wind Node ID: 0

Post by trv »

Παντως δεν ειναι ολοι οι γερμανοι ετσι. Μαλλον φταιει που οι συγκεκριμενοι ειναι ελληνες....

Πριν 2 χρονια ειχα παρει απο γερμανικο ebay-shop αναρτηση για το αυτοκινητο, συνολικου κοστους 700 ευρω. Ε τι να πω, ο καταστηματαρχης και το προσωπικο οχι μονο με επερναν καθε μερα τηλεφωνο (σε σπαστα αγγλικα) για να δουν αν εχει φτασει ελλαδα, αλλα και μετα που ειπα οτι εφτασε μου εστειλαν και μου ειπαν πως μας ευχαριστουν που τους επελεξα και ελπιζουν να ειναι αυτο ακριβως που ψαχνω η συγκεκριμενη αναρτηση κτλ κτλ..

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

Προσωπικά τους θεωρώ καραγκιόζηδες, και γι' αυτό τους αποκάλεσα έτσι, για τους εξής λόγους:
1. Δε ξέρουνε τι πουλάνε. Βάλανε ένα προϊόν στο site σους χωρίς να ξέρουν καν τι είναι.
2. Επειδή εγώ ήξερα τι ήθελα, πριν αγοράσω ρώτησα αν είναι αυτό ακριβώς που θέλω, και δε μπήκαν καν στο κόπο να το ερευνήσουν. Απάντησαν ένα απλό "check the pdf", το οποίο, λόγω του 1, ήταν λάθος.
3. Για 25 ευρώ προτιμούν να γίνονται ξευτίλα στον πελάτη τους, αντί να τον αποζημιώσουν άμεσα και όταν έγινε το συμβάν.
4. Γειώνουν τον πελάτη τους 6 μήνες θεωρώντας πως αυτός το ξέχασε (wrong guess).
5. Απαντούν με τον τρόπο και το ύφος που είδατε παραπάνω.

mp

Post Reply