Ασύρματο Μητροπολιτικό Δίκτυο Π

Γενική Συζήτηση Θεμάτων του που αφορούν το δίκτυό μας
User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

trv wrote:Ωπα κατσε sf1n που θα μου πεις τωρα τι ειναι να εισαι admin σε φορουμ και τι οχι, τι δουλεια κανουμε χρονια τωρα, σε 5-6 forum εχω κανει admin και mod ελεος δηλαδη. Ξερω πολυ καλα τι υποχρεωσεις εχει ο καθε ενας σε τετοιο ποστο.

Τα περι καθυστερισης δε τα σχολιαζω ιδιετερα, εκτος οτι εχω και εγω τις δουλειες μου, οταν υπαρχουν extra θεματα αυτα πρεπει να λυθουν.Εξακολοθεις να χτυπας το οτι τον 'ψαχνουμε'? Ειπαμε υπηρχαν λογοι, τελος. Το εχεις ξαναδει να γινεται? Ποτε? Ποτε δεν εχω κανει κατι αναλογο.

Τα περι 'κουμαντο' που ειπα πριν εννοω ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο προλαβε να πει ο korki:
"Προφανώς μέχρι να αποσυρθεί η πρόταση "trv" δεν θα καταλήξουμε πουθενά!"
Απο που και ως που μπορει ενα ατομο να ασκει 'βετο' σε τετοια θεματα?
Αυτά που λες είναι παπαριές 2 βδομάδες σε έψαχνα για το dump και δεν αξιοθηκες να μου στείλεις ΈΝΑ PM για να μου ξέρεις το και το και έρχεσε τωρα με αλλα λογια για να αγαπιομαστε...

ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΣΟΥ ΡΕ ΦΙΛΕ??? ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ?
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Post by Itmy »

Το ποιος θα είναι admin εξαρταται απο το ποιος-ποιοί θα ασχοληθούν να στηθεί το νέο site. Από εκεί και πέρα δε νομίζω οτί χρειάζεται να συζητάμε για κάτι αυτονόητο.
Death to all Fanatics

trv
486
Posts: 291
Joined: Mon Mar 12, 2007 2:47 pm
PWMN Wind Node ID: 0

Post by trv »

korkakak wrote:Αυτά που λες είναι παπαριές 2 βδομάδες σε έψαχνα για το dump και δεν αξιοθηκες να μου στείλεις ΈΝΑ PM για να μου ξέρεις το και το και έρχεσε τωρα με αλλα λογια για να αγαπιομαστε...

ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΣΟΥ ΡΕ ΦΙΛΕ??? ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ?
Παραδεχομαι οτι δεν εκανα το καλυτερο δυνατο με το συγκεκριμενο θεμα, αλλα οπως ειπα ετρεχαν πολλα, και δικα μου προσωπικα και θεματα του pwn. Ισως δεν εκανα τοσα που να θεωρησες οτι σε αγνοησα, δεν ηταν αυτος ο σκοπος παντως, ειτε το καταλαβαινεις ειτε οχι.

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Πάνο άλλο posts που "προσβάλουν" , άλλο posts που δείχνουν απλά την πραγματικότητα..δεν μπορώ να καταλάβω προς τι εθελοτυφλείς για το θέμα "κολυσιεργίας" ?

Trv δε ξέρω τι κάνεις αλλού βλέπω τι κάνεις εδώ..και δε το βλέπω στο wspn.gr το χω δει το έργο απ το patraswireles.net. Για καμια μλκ δρας άμεσα, στα υπόλοιπα περιμένεις να δεις τι παίζει και δρας δεόντως..σε παρακαλώ δε κρύβομαι να μη κρύβεσαι..δε θα συνεργαστούμε υπο τέτοιες συνθήκες.

Επίσης όσοι δε το έχετε καταλάβει με τα adminilikia να σας το δώσω εγώ να το καταλάβετε, οτι η θέση του admin θα είναι "τρέχα και μη φτάνεις και οτι δουλειά είναι να γίνει άμεσα θα την κάνεις"..έτσι δρα το spn και έτσι θα δρά και το PWMN..οι πολλοί admins είναι φτώχεια Πάνο σα τους πολλούς προέδρους της Ελλάδας που δεν συνενοούντε..και όχι εξουσία..

Ύφος του style "ποιος είσαι εσύ που θα μου πείς" σ αυτή τη θέση δε χωρά..ότι είναι να γίνεται απο τον admin θα γίνεται άμεσα..και καταλαβαίνετε όλοι τι εννοώ άμεσα στα πλαίσια της λογικής και όχι του παραλόγου αλλά ούτε τις αναισθησίας που προσπαθεί να μας πεί ο trv οτι είναι λογική.

Πέρα απο τα παραπάνω αρχίζω να είμαι της άποψης του korki admins να είναι νέο εντελώς νέο αιμα, με όρεξη και όχι διάθεση για κουμάντα..γιατί τέτοια κύριοι μόνο στις ταράτσες μας μεμονωμένα θα παίξουν και όχι γενικά και σε κανένα forum.

ianos
Intel 80286
Posts: 86
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:13 pm
PWMN Wind Node ID: 18

Post by ianos »

Επέιδή βλέπω αρκετά συχνά να με αναφέρετε ας πω και εγώ δυό πράγματα:
1. Όπως έχω πεί εδώ και καιρό δεν συμφωνώ με αυτή την ένωση και σε προηγούμενα post μου έχω αναλύσει την άποψη μου και δεν έχει νόημα να την επαναλάβω ξανά.
2. Εφόσον δε συμφωνώ με τη διαδικασία αυτή δε μπορώ να αναλάβω κάποιο ρόλο όπως του συνδιαχειριστή του νέου κόμβου για τον οποίοι κάποιοι από εσάς με προτείνατε.
3. Έχω κουραστεί από την όλη κατάσταση με το wireless και στο pwn έχω ενημερώσει ότι τέλος Ιουλίου θα ανασταλεί η λειτουργία του κόμβου μου. Μέχρι τότε δεν πρόκειται να κάνω κάτι που θα δημιουργήσει προβλήματα στις όποιες κινήσεις γίνονται για την ένωση των 2 κοινοτήτων - αν και δεν βλέπω κάτι ουσιαστικό μέχρι στιγμής, μόνο αρκετους καλούς γραφίστες-. Το κλίμα πάντος που διαμορφώνεται και οι γκρίνιες που βλέπω και πάλι δε με βοηθούν να αλλάξω άποψη και φαντάζομαι θα χαλάνε ή θα δρούν αποτρεπτικά και για άλλα μέλη ή υποψήφια μέλη του pwmn .

Ianos
We are the Borg

Resistance is futile

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

korkakak wrote:Αυτά που λες είναι παπαριές ... αλλα λογια για να αγαπιομαστε...

ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΣΟΥ ΡΕ ΦΙΛΕ??? ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ?
Έλεος. Αυτό είναι κλίμα συνεννόησης; korki θα σου πρότεινα να ηρεμήσεις. Δε ταιριάζουν τα CAPS και οι ύβρεις σε μία τέτοια διαδικασία ...

mp

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Γιώργο αν νομίζεις οτι θα ξημερώσει μέρα όχι στην Πάτρα αλλά γενικά που όλα θα είναι μέλι γάλα..τότε ονειρέυεσαι. Το θέμα δεν είναι να πιστέυουμε στα θάυματα αλλά να τα δημιουργούμε.

Γκρίνια θα υπάρχει γιατί θα υπάρχουν και διαφορετικές απόψεις/νοοτροπίες..το "τα παρατάω" επειδή μ έχεις στενοχωρήσει και επειδή θα μπορούσες να μας προσφέρεις πάμπολα..να σου πω ότι είναι το πιο έυκολο για όλους μας..

Κανείς δεν έχει όρεξη πια να τσακώνεται..όπως και κανείς δεν έχει όρεξη να περιμένει τον καθέναν να ξυπνήσει για να κάνει τη δουλειά του η το hobby του..αυτό σηζητάμε εδώ και τίποτα παραπάνω..έυχομαι αυτο που λές για τέλος ιουλίου να μη συμβεί ποτε σε μια υπέροχη εγκατάσταση που έχεις εκεί.

Προσπάθησε όπως προσπαθούμε όλοι για το καλύτερο έστω και με την αμέτοχη συμετοχή..επαναλαμβάνω το να πείς τα παρατάω είναι το πιο έυκολο για όλους.

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

sf1n4k1 wrote:Πάνο άλλο posts που "προσβάλουν" , άλλο posts που δείχνουν απλά την πραγματικότητα..δεν μπορώ να καταλάβω προς τι εθελοτυφλείς για το θέμα "κολυσιεργίας" ?
Το post του korki που παραπάνω σχολιάζω είναι απαράδεκτο, αυτό εννοώ ως προσβλητικά, όπως και αυτά που έγραψες εσύ και ουσιαστικά τον αποκάλεσες εκ νέου δικό μου φερέφωνο, χωρίς να τα πάρεις πίσω.

Φοβάμαι πως κρύβεστε πίσω από το δάκτυλό σας και λυπάμαι πάρα πολύ.

mp

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Πάνο θα το πάρω πίσω μόλις σταματήσει να ισχύει..πχ στην επόμενη άποψη του που θα πεις "δεν είναι έτσι.." να σου απαντήσει "όχι έτσι είναι".

Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ..ώστε να μη το αναλύσουμε άλλο και ξεφύγουμε απ την κουβέντα.

trv
486
Posts: 291
Joined: Mon Mar 12, 2007 2:47 pm
PWMN Wind Node ID: 0

Post by trv »

Δηλαδη σωνει και καλα δε πρεπει να συμφωνουμε ε? τι να κανουμε τωρα δηλαδη, mp βρισε με να σε βρισω και γω να ευχαριστηθουνε μερικοι

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

sf1n4k1 wrote:Πάνο θα το πάρω πίσω μόλις σταματήσει να ισχύει..πχ στην επόμενη άποψη του που θα πεις "δεν είναι έτσι.." να σου απαντήσει "όχι έτσι είναι".

Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ..ώστε να μη το αναλύσουμε άλλο και ξεφύγουμε απ την κουβέντα.
Έχουμε ήδη ξεφύγει και το σωστό θα ήταν να ανακαλέσεις. Το να συμφωνούμε γιατί έχουμε παρόμοιο τρόπο σκέψης δεν τον κάνει yes man. Να καταλάβεις πως αυτό που λες είναι εξαιρετικά προσβλητικό.

mp

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

trv wrote:Δηλαδη σωνει και καλα δε πρεπει να συμφωνουμε ε? τι να κανουμε τωρα δηλαδη, mp βρισε με να σε βρισω και γω να ευχαριστηθουνε μερικοι
Για θέματα εκτός wireless κάνει; Πχ είσαι απαράδεκτος που δε με κάλεσες στο beach party σου. Φτου σου ρε!!! Αίσχος. Κανά γκομενάκι να μας γνωρίσεις και μας, τίποτα ε; ΑΙΣΧΟΣ ΛΕΩ!!!

mp

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Αν κατάλαβες αυτό trv πάσο..αν κάνεις πως κατάλαβες αυτό πάλι πάσο..δε θα σου αλλάξω μυαλά σε πράγματα που βρίσκοντε αποτυπωμένα και εδώ και δίπλα. Δε θα σε αφήσω να σπας και τα νέυρα μου όμως για το hobby μου..is that clear?

User avatar
TheKeyMaster
486
Posts: 356
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:18 pm
PWMN Wind Node ID: 2
Location: Ougk_city

Post by TheKeyMaster »

Είναι γνωστό πως κάνει αρκετή ζέστη, και πιστεύω πως αυτός είναι ο λόγος που ξεκίνησε και πάλι η βαβούρα. Γιατί κακά τα ψέματα αλλά εγώ το βλέπω ως βαβούρα. Δεν υπάρχει μέχρι στιγμής μια ήρεμη ανταλλαγή απόψεων. Ηρεμήστε ρε παιδιά.

trv
486
Posts: 291
Joined: Mon Mar 12, 2007 2:47 pm
PWMN Wind Node ID: 0

Post by trv »

mp wrote:
trv wrote:Δηλαδη σωνει και καλα δε πρεπει να συμφωνουμε ε? τι να κανουμε τωρα δηλαδη, mp βρισε με να σε βρισω και γω να ευχαριστηθουνε μερικοι
Για θέματα εκτός wireless κάνει; Πχ είσαι απαράδεκτος που δε με κάλεσες στο beach party σου. Φτου σου ρε!!! Αίσχος. Κανά γκομενάκι να μας γνωρίσεις και μας, τίποτα ε; ΑΙΣΧΟΣ ΛΕΩ!!!

mp

Ασε ασε... και που να σου πω δηλαδη οτι κατι κοπελες απο τει εκαναν topless στις 4 το πρωι..

Post Reply