Ασύρματο Μητροπολιτικό Δίκτυο Π

Γενική Συζήτηση Θεμάτων του που αφορούν το δίκτυό μας
User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

mp wrote: Τα παραπάνω είναι απλώς ασχολίαστα. Δε θα πέσω σε αυτό το επίπεδο.
Αν έχεις πρόβλημα εμπάθειας μαζί μου, κοίταξε να το λύσεις μόνος σου.
Και να πεις τι? Να σχολιασεις τι? Να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα?
mp wrote: Εν συντομία δύο σχόλια μόνο. Λίγο με νοιάζει αν θα έχω εγώ ή ο trv ή ο οποιοσδήποτε δικαιώματα διαχείρισης. Επειδή εγώ έκανα μία ολόκληρη διαδικασία επαφών με όλους τους διαχειριστές του PWN για να τους πείσω πως αυτός ο δρόμος είναι ο καλύτερος για όλους μας, επέτρεψέ μου να ξέρω πολύ καλύτερα από σένα τι θέλουν και τι δε θέλουν οι υπόλοιποι.
Χαχαχαχαχαχα σαν την ρήση jnk περι Καταστατικου λειτουργίας του PWN. ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧ. Πριν από εμάς για εμάς
mp wrote: Το ότι δε μιλάνε εδώ μέσα δε σημαίνει ότι δεν έχουν και απόψεις και θέσεις. Και πίστεψέ με, βλέποντας τις βλακείες που γράφεις παραπάνω θα σκεφτούν 10 φορές αν ενδιαφέρονται να συνδιαλέγονται μαζί σου.
Ελπίζω να με κρίνουν βασισμένοι σε αυτά που βλέπουν και όχι από αυτά που ακούνε από τρίτους ή από το τρίτο πρόγραμμα ράδιο αρβύλας. Αν είναι να κριθώ από τα γραφόμενα μου χαίρομαι.
mp wrote: Κάτι τέτοια βλέπει ο ianos και δε θέλει ούτε να σας ξέρει. Αν θέλεις να βάλεις ένα τέλος σε αυτή τη διαδικασία, πίστεψέ με, είσαι πολύ κοντά στο να το καταφέρεις.
Εμένα γιατί μου φαίνεται οτι είναι το αντίθετο? Οι μακιαβελικιές ραδιουργίες τον έκαναν να σιχαθεί τα πάντα και να παρατήσει το wifi κάνοντάς μας να χάσουμε ένα ικανό μέτοχο στα ασύρματα πράγματα της πατρας .

mp wrote: Φρόντισε να ξεπεράσεις τα complex σου και μάθε να συνδιαλέγεσαι και όχι να δίνεις εντολές σαν αυτοκράτορας (έβγαλες και schedule είδα, μπράβο σου).
Μου φέρνουν γέλια τα όσα γράφεις. Τόσα που θα με κάνεις να ξεχάσω οτι έχω να καπνίσω 6 μέρες.
mp wrote: Δε θα μας πηδήξεις κιόλας korki επειδή αισθάνεσαι πως έχεις το πάνω χέρι. Αν δε θέλεις την ένωση επί ισότιμης βάσης αλλά ως υποταγή "άνευ όρων" του PWN στο SPN, σταμάτα να αναμασάς την καραμέλα περί ενιαίου δικτύου και πες το ξεκάθαρα. Άντε γιατί πολύ μας τα ζάλισες. Και φίλοι δεν είμαστε κύριε korki για να με αποκαλείς έτσι.
Υποταγή ανευ όρων? Μόνο εσύ θα το σκεφτόσουν αυτό. Εμείς σαν φιλοσοφία πουθενά δεν έχουμε/είχαμε έννοιες όπως υποταγή,εξουσία κτλ. Εδώ κυριαρχούν εννοιες οπως ελευθερία, ανεξαρτησία, αλλά τι σου λέω τωρα ε?

mp wrote: Αν οι υπόλοιποι από το SPN ενστερνίζονται τις θέσεις korki, νομίζω πως η διαδικασία ενοποίησης δεν έχει πλέον κανένα νόημα. Αν όχι, συμμαζέψτε τον.
mp
Ελάτε να με μαζέψετε, αυτή είναι η άποψη του κυρίου mp για τον διάλογο. οτι δεν του αρέσει να ακουει πρέπει να το φιμώνει.
Χαιρόμαι που σας γνωρίζω κυριε και εσάς και το ήθος σας.

και για PS αφιερωμένο:
tbl@pwn forum wrote: Από την αρχή ήμουν υποστηρικτής της ανεξαρτησίας στο δίκτυο, που από τη φύση του είναι ελεύθερο, και δεν μπορεί κανένας να το περιορίσει. Πάντα ήμουν της άποψης να υπάρχει ελευθερία, και ένας από τους λόγους που απομακρύνθηκα από τα εσωτερικά του PWN, ήταν οι δικτατορικές τάσεις, και οι "νόμοι" που υπήρχαν κατα καιρούς.

Κανείς δεν μπορεί να περιορίσει τα πακέτα στον αέρα, πρέπει να πετούν ελεύθερα...

Μακάρι η καινούρια αυτή πολιτική γραμμή που θα ακολουθήσουν τα δίκτυα της Πάτρας, να τα ευνοήσει, για να μπορέσουν να αναπτυχθούν ακόμη περισσότερο, τεχνολογικά, πολιτισμένα, και ουσιαστικά.
Διαβασέ τα καλά, βάλτα στο κεφάλι σου και μετά να μιλήσουμε για οτι θες. Αλλά το adminiliki adminiliki.
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

@korki:

Εγώ δεν έχω να πω τίποτ' άλλο. Τα ξαναείπα, δεν έχω καμμία απαίτηση, μπορώ να είμαι και ένας απλός client του SPN, PWN, PWMN, whatever.

Φρόντισε εσύ τώρα να πείσεις τους υπόλοιπους AP admins του PWN, αφού τόσο καλά νομίζεις πως τους ξέρεις, ότι αυτό που τους προτείνεις είναι ισότιμη αντιμετώπιση.

Καλά ξεμπερδέματα.

mp

ianos
Intel 80286
Posts: 86
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:13 pm
PWMN Wind Node ID: 18

Post by ianos »

@korki
korkakak wrote:
mp wrote: Κάτι τέτοια βλέπει ο ianos και δε θέλει ούτε να σας ξέρει. Αν θέλεις να βάλεις ένα τέλος σε αυτή τη διαδικασία, πίστεψέ με, είσαι πολύ κοντά στο να το καταφέρεις.
Εμένα γιατί μου φαίνεται οτι είναι το αντίθετο? Οι μακιαβελικιές ραδιουργίες τον έκαναν να σιχαθεί τα πάντα και να παρατήσει το wifi κάνοντάς μας να χάσουμε ένα ικανό μέτοχο στα ασύρματα πράγματα της πατρας .
Νίκο συγνώμη αλλά δεν θυμάμαι να έχω μιλήσει ποτέ γιά μακιαβελικιές ραδιουργίες. Έχω μιλήσει για γκρίνια, αδιαφορία, έλειψη προσωπικού ενδιαφέροντος και χρόνου αλλά ΟΧΙ ραδιουργίες. Δε νομίζω ότι έχουν υπάρξει τετοια φαινόμενα στα ασύρματα πράγματα της Πάτρας όσο καιρό ασχολούμε.

@all
Το δίκτυο είναι οι άνθρωποι που ασχολούνται με αυτό. Βλέπω ότι οι άνθρωποι (ΟΛΟΙ) δεν έχουν αλλάξει απόψεις και αντιλήψεις. Οί ίδες διαφωνίες κόντρες κλπ που υπήρχαν παλια βλέπω να συμβαίνουν και τώρα. Η ίδια αδιαφορία-σιωπή από τη συντριπτική πλειοψηφία που υπήρχε παλιά υπάρχει και τώρά. Βρείτε τα σαν άνθρωποι πρώτα - δε μπαίνω στη διαδικασια του ποιός έχει δίκιο και άδικο, σωστό η λάθος- και μετά ασχοληθήτε με το δίκτυο αν θέλετε να κάνετε κάτι ουσιαστικό.

Ianos
We are the Borg

Resistance is futile

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

ianos wrote: @all
Το δίκτυο είναι οι άνθρωποι που ασχολούνται με αυτό. Βλέπω ότι οι άνθρωποι (ΟΛΟΙ) δεν έχουν αλλάξει απόψεις και αντιλήψεις. Οί ίδες διαφωνίες κόντρες κλπ που υπήρχαν παλια βλέπω να συμβαίνουν και τώρα. Η ίδια αδιαφορία-σιωπή από τη συντριπτική πλειοψηφία που υπήρχε παλιά υπάρχει και τώρά. Βρείτε τα σαν άνθρωποι πρώτα - δε μπαίνω στη διαδικασια του ποιός έχει δίκιο και άδικο, σωστό η λάθος- και μετά ασχοληθήτε με το δίκτυο αν θέλετε να κάνετε κάτι ουσιαστικό.

Ianos
Μακάρι να αφυπνιστούν όλοι... Σε προσωπικό επίπεδο οι περισσότεροι από όσους γνωρίζω από το pwn θα μπορούσαν να αποτελέσουν παρέα για ένα ποτό [για κάποιους που δεν γνωρίζω πραγματικά θα ήθελα να τους γνωρίσω όπως ο blacky]. Το έχω πει και το ξαναλέω οτι σαν δίκτυα δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτε με κανένα. Μόνο με κάποια πρόσωπα υπάρχουν διενέξεις. Αλλα και χωρίς αυτές η ζωή θα ήταν υπερβολικά ανιαρή δεν νομίζεις?
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

ianos
Intel 80286
Posts: 86
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:13 pm
PWMN Wind Node ID: 18

Post by ianos »

korkakak wrote:
ianos wrote: @all
Το δίκτυο είναι οι άνθρωποι που ασχολούνται με αυτό. Βλέπω ότι οι άνθρωποι (ΟΛΟΙ) δεν έχουν αλλάξει απόψεις και αντιλήψεις. Οί ίδες διαφωνίες κόντρες κλπ που υπήρχαν παλια βλέπω να συμβαίνουν και τώρα. Η ίδια αδιαφορία-σιωπή από τη συντριπτική πλειοψηφία που υπήρχε παλιά υπάρχει και τώρά. Βρείτε τα σαν άνθρωποι πρώτα - δε μπαίνω στη διαδικασια του ποιός έχει δίκιο και άδικο, σωστό η λάθος- και μετά ασχοληθήτε με το δίκτυο αν θέλετε να κάνετε κάτι ουσιαστικό.

Ianos
Μακάρι να αφυπνιστούν όλοι... Σε προσωπικό επίπεδο οι περισσότεροι από όσους γνωρίζω από το pwn θα μπορούσαν να αποτελέσουν παρέα για ένα ποτό [για κάποιους που δεν γνωρίζω πραγματικά θα ήθελα να τους γνωρίσω όπως ο blacky]. Το έχω πει και το ξαναλέω οτι σαν δίκτυα δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτε με κανένα. Μόνο με κάποια πρόσωπα υπάρχουν διενέξεις. Αλλα και χωρίς αυτές η ζωή θα ήταν υπερβολικά ανιαρή δεν νομίζεις?
Το ένα ποτό είναι διασκέδαση, τα πολλά αλκοολισμός....
We are the Borg

Resistance is futile

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

http://www.pwmn.net

Εγώ βρήκα κ άλλο κόμβο ο οποίος θα με ακολουθήσει στην ιδέα..δε σας λέω ποιον..το δίκτυο αποτελείται πια απο 4 κόμβους και 19 clients..φιλοξενείται εδώ σαν forum και θα συνεχίσει να φιλοξενείται εδώ μέχρι ο φασισμός να μας ρίξει..σας μιλά ο ελέυθερος sf1n4k1s απ το ελέυθερο ασύρματο δίκτυο Πάτρας.

ΖΗΤΗΤΑΙ ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΣ ΚΟΜΒΟΣ
ΖΗΤΗΤΑΙ ADMIN ΓΙΑ ΧΩΣΙΜΟ
ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ

WIFI ΠΑΙΔΕΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

User avatar
Hwoarang
Pentium
Posts: 520
Joined: Fri Mar 09, 2007 11:31 am
PWMN Wind Node ID: 48
Location: /home/hwoarang
Contact:

Post by Hwoarang »

Συγχαρητήρια Θανάση :D

Η πρακτικη που εφαρμόζεις ειναι η πιο σωστη κατ'εμε

Ασε τους αλλους να σφάζονται. Μονο όσοι ενδιαφέρονται θα φτιάξουν ένα σωστο ελεύθερο δίκτυο

Οι υπολοιποι θα κάτσουν στο AP τους να στησουν προσωπικο δικτυο με τους γείτονες


I m on board sf1n4k1 :D :D
Image
Blog :)

Comming soon . . .

gypas
Intel 80286
Posts: 106
Joined: Thu Mar 08, 2007 1:48 am
PWMN Wind Node ID: 0
Location: Psilalonia(georgiou olibiou k panaxaikou)

Post by gypas »

Sf1n4k1 mode on! :evil: :lol:

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

sf1n4k1 wrote:www.pwmn.net

Εγώ βρήκα κ άλλο κόμβο ο οποίος θα με ακολουθήσει στην ιδέα..δε σας λέω ποιον..το δίκτυο αποτελείται πια απο 4 κόμβους και 19 clients..φιλοξενείται εδώ σαν forum και θα συνεχίσει να φιλοξενείται εδώ μέχρι ο φασισμός να μας ρίξει..σας μιλά ο ελέυθερος sf1n4k1s απ το ελέυθερο ασύρματο δίκτυο Πάτρας.

ΖΗΤΗΤΑΙ ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΣ ΚΟΜΒΟΣ
ΖΗΤΗΤΑΙ ADMIN ΓΙΑ ΧΩΣΙΜΟ
ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ

WIFI ΠΑΙΔΕΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
On board as planned.
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

sf1n4k1 wrote:www.pwmn.net

Εγώ βρήκα κ άλλο κόμβο ο οποίος θα με ακολουθήσει στην ιδέα..δε σας λέω ποιον..το δίκτυο αποτελείται πια απο 4 κόμβους και 19 clients..φιλοξενείται εδώ σαν forum και θα συνεχίσει να φιλοξενείται εδώ μέχρι ο φασισμός να μας ρίξει..σας μιλά ο ελέυθερος sf1n4k1s απ το ελέυθερο ασύρματο δίκτυο Πάτρας.

ΖΗΤΗΤΑΙ ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΣ ΚΟΜΒΟΣ
ΖΗΤΗΤΑΙ ADMIN ΓΙΑ ΧΩΣΙΜΟ
ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ

WIFI ΠΑΙΔΕΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
Ωραία τα ευχητήρια Θανάση και οι μεγάλες κουβέντες. Ουσία δε βλέπω μόνο. Για ποιο pwmn.net μιλάμε; Εγώ βλέπω ένα domain ελεγχόμενο από το SPN να δείχνει στο forum του SPN. Βλέπω, ευτυχώς μόνο ένα αλλά ταυτόχρονα δυστυχώς χωρίς αντίδραση από κανέναν, μέλος του SPN να χλευάζει και να ειρωνεύεται στο σύνολό τους όλους τους admins του PWN, να αποκαλούνται φερέφωνα και υποχείρια κάποιου mp.

Εγώ Θανάση ξέρεις πολύ καλά πόσο προσπάθησα τον τελευταίο καιρό να ωθήσω τα πράγματα σε μία ισότιμη ένωση των δύο δικτύων. Χρόνο πολύ δεν έχω, αλλά αφιέρωσα αρκετές ώρες για να συναντήσω έναν - έναν όλους τους admins, γιατί αν περίμενα από posts σε forum θα περνούσε χρόνος μέχρι να βγάλουμε μία θέση. Και τα ξέρεις όλα αυτά Θανάση, αλλά συνεχίζεις να κωφεύεις στην προσωπική επίθεση στο ήθος μου που δέχομαι από τον korki. Προσωπικά στα @@ μου τι λέει ο korki, και κάθε ηλίθιο παιδαρέλι που δε με ξέρει. Αλλά εσύ με ξέρεις, και ας έχουμε τσακωθεί ένα εκατομύριο φορές. Περίμενα κάτι άλλο από σένα.

Μακάρι να τα καταφέρετε. Εγώ να προσπαθώ για κάτι καλό και να τα ακούω και από πάνω, όχι να μου λείπει. Ως εδώ ήταν, θα ακολουθήσω το παράδειγμα του ianos.

Καλή συνέχεια σε όλους.

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Post by Itmy »

H όλη κατάσταση μου φαίνεται αστεία. Ασχολούμαστε με το ποιος θα είναι admin στο site κάτι το οποίο είναι αυτονόητο μου φαίνεται - όποιος το στήσει το site αυτός θα είναι ο admin . Τελικά η συζήτηση κατέληξε , για άλλη μία φορά , σε προσωπικές αντιπαραθέσεις που δεν ενδιαφέρουν καθόλου τα περισσότερα μέλη των δικτύων (πάλι για off-topic πάει) .

Για να τελειώνουμε με το ζήτημα του site , όποιος έχει όρεξη και χρόνο να στήσει το site ας το στήσει να τελειώνουμε. Όποιος δεν ασχοληθεί, προφανώς και δε θα έχει απαιτήσεις για administration. Το ότι κάποια άτομα δε θέλουν κάποιους σε αυτή τη σχέση είναι αδιάφορο και άστοχο. Η εργασία είναι εθελοντική και είναι ΠΑΝΤΑ καλοδεχούμενη. Ας τελειώνουμε λοιπον με την ιστορία αυτή, όποιος αρχίσει να ασχολείται με το στήσιμο του site ας ανοίξει ένα άλλο thread για να συνεννοηθεί με όποιον άλλον ενδιαφέρεται. ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ.
Death to all Fanatics

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

Itmy wrote:H όλη κατάσταση μου φαίνεται αστεία. Ασχολούμαστε με το ποιος θα είναι admin στο site κάτι το οποίο είναι αυτονόητο μου φαίνεται - όποιος το στήσει το site αυτός θα είναι ο admin . Τελικά η συζήτηση κατέληξε , για άλλη μία φορά , σε προσωπικές αντιπαραθέσεις που δεν ενδιαφέρουν καθόλου τα περισσότερα μέλη των δικτύων (πάλι για off-topic πάει) .

Για να τελειώνουμε με το ζήτημα του site , όποιος έχει όρεξη και χρόνο να στήσει το site ας το στήσει να τελειώνουμε. Όποιος δεν ασχοληθεί, προφανώς και δε θα έχει απαιτήσεις για administration. Το ότι κάποια άτομα δε θέλουν κάποιους σε αυτή τη σχέση είναι αδιάφορο και άστοχο. Η εργασία είναι εθελοντική και είναι ΠΑΝΤΑ καλοδεχούμενη. Ας τελειώνουμε λοιπον με την ιστορία αυτή, όποιος αρχίσει να ασχολείται με το στήσιμο του site ας ανοίξει ένα άλλο thread για να συνεννοηθεί με όποιον άλλον ενδιαφέρεται. ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ.
Βλέπε FireCode LANPARTY. Προσωπικά το θέμα είναι η δυπιστία που τρέφω προς τα εσένα σχετικά με την στάση σου. Πιστεύω οτι θα δυσκολευτώ να πιστέψω οτι δρας ανυστερόβουλα. Φυσικά και σκοπός μου δεν είναι να σε διωξω από οτιδήποτε δεν είναι δικό μου οπως το SPN/PWMN.

Ειλικρινά πιστεύω οτι και η δικιά σου αποχώρηση είναι κάτι το ιδιαίτερα αρνητικό και δεν είναι κάτι που επιθυμώ όσο και αν είμαστε σε συνεχη κόντρα.

Για αυτό πιστεύω οτι αξίζει να ακούσουμε την πρόταση του itmy, και να συνεργαστούμε όσοι επιθυμούμε να προσφέρουμε στα πλαίσια του FIRECODE LANPARTY και να συμμετάσχουμε στα τεκταινόμενα. Πιστεύω μέσα από την συνεργασία και την τριβή θα διαγράψουμε ολοι μεταξύ ημών κάθε μελανή κηλίδα...


Για ένα μεγάλο και ενιαίο ασύρματο δίκτυο στην Πάτρα

Νίκος
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Πάνο πολλές φορές χάνεται η ουσία..δυστηχώς καλώς η κακώς αρκετά πράγματα του παρελθόντος μένουν σε κάποιους αλλά και σ εμένα δίχως αυτό να σημαίνει οτι δεν αλλάζουν..χωρίς παρελθόν και παρόν δεν υπάρχει μέλλον.

Δεν λέω οτι δεν αφιέρωσες χρόνο..όλοι αφιερώνουμε όμως..αυτό λέγεται εθελοντισμός και εξέλιξη.

Το pwmn.net είναι αυτό που φαντάζομαι εγώ ως ώρας το ελέυθερο ενιαίο δίκτυο της Πάτρας. Ο admin δε μ ενδιαφέρει και τόσο..αρκεί να μην με ενοχλεί και να είναι αντικειμενικός, σωστός ή και όχι..δε μπορεί να με επηρεάσει κανένας admin στο να προχωρήσω και να προσφέρω..

Εκεί είναι η ουσία που ψάχνεις και που χάνεις εσύ και μερικοί ακόμα..

Το παράδειγμα του ianos είναι προς αποφυγήν αν δε το κατάλαβες, είναι η έυκολη λύση..κάτι που πχ αν ακολουθούσαμε όλοι θα είχαμε χάσει την ένοια δίκτυο παντελώς..

Το να σταματήσεις να συμμετέχεις στα τεκτενόμενα και να αφήνεις να δεις πως θα εξεληχθούν, το θεωρώ σοφό..το πάψεις ν ασχολήσαι γενικά, χαλόντας οτι φτιάχνεις εσύ ο ίδιος (άσε τους άλλους)..το θεωρώ κοροϊδία στον ίδιο σου τον εαυτό..

Απο εκεί και πέρα διαλέγεις και πέρνεις..την άποψη μου την ξέρεις πια..

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

Πρώτα ...
korkakak wrote: .. Αλλά έκεί είναι κολημένο το μυαλό σου στην εξουσία.

... Μην το πεις πολλές φορές στο τέλος θα πιστέψεις τον εαυτό σου [περι τιμιότητας]. ...

... μακιαβελικιές ραδιουργίες ...

... Χαιρόμαι που σας γνωρίζω κυριε και εσάς και το ήθος σας. ...
... και μετά ...
korkakak wrote: Ειλικρινά πιστεύω οτι και η δικιά σου αποχώρηση είναι κάτι το ιδιαίτερα αρνητικό και δεν είναι κάτι που επιθυμώ όσο και αν είμαστε σε συνεχη κόντρα.
Δε γουστάρω τους ανθρώπους που τη μία λένε έτσι και την άλλη γιουβέτσι.

Σου εύχομαι να καταφέρεις με τα όμορφά σου επιχειρήματα και την ωραία χρήση διαλεκτικής που κάνεις, να πείσεις τους υπόλοιπους admins του PWN να συνεχίσουν τη διαδικασία (αν και δε το βλέπω). Δεν νοείται PWMN χωρίς τους κόμβους του PWN, χωρίς τα patraswireless.net και pwn.gr domains να αναφέρουν το νέο δίκτυο, κι αυτό έπρεπε να το είχες σκεφτεί πριν χλευάσεις σύσσωμους τους admins του PWN ως φερέφωνα του Macciavelli Panou (mp).

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Post by Itmy »

Macciavelli Panou (mp).
Ωραίο αυτο :wink:
Death to all Fanatics

Post Reply