Best Os for You

Συζήτηση γύρω από θέματα λογισμικού

Best OS for You

Windows
8
32%
Linux
5
20%
FreeBsd
1
4%
Solaris
2
8%
MircoTik
3
12%
MAC OS
4
16%
BeOS
0
No votes
OS/2
0
No votes
Other
2
8%
What is OS?
0
No votes
 
Total votes: 25

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

axrst wrote:Για να σας βγάλω, από τον κόπο... καλύτερα να κάνετε αιματηρές οικονομίες και να αγοράσετε ένα mac παρά να προσπαθήσετε να το βάλετε στο pc. Παρ' ότι έχω mac, έκανα και δοκιμές να το βάλω στο pc και τελικά τα κατάφερα. ΑΛΛΑ... δεν γίνεται να δουλέψεις πάνω σ' αυτό το πράγμα... Στο τέλος και αφού θα έχεις τραβήξει τα πάνδεινα... θα πας να το αγοράσεις ;-)
Όπως είπα ... χρειάζεται προσεκτική επιλογή στο hardware. Δε παίζει παντού. Σε board με 945G chipset με intel onboard vga, με core2duo 6400, με sata δίσκο, realtek lan card, όλα παίζανε μία χαρά. Και το GL desktop, και τα πάντα. Mac OS X 10.4.6 DVD prepatched κατεβασμένο από thepiratebay. Με ATI graphics card δε μπορούσα να σηκώσω πολλά Hz ενώ με nvidia δούλευε σαν απλώς framebuffer. Τώρα έχει κυκλοφορήσει prepatched και η 10.4.8 αλλά δε την έχω δοκιμάσει, ενώ μόλις προχτές βγήκε και το update σε 10.4.9 (not cracked yet).

Πάντως δεν είναι πλέον πολύ πιο ακριβό ένα iMac με 20άρα οθόνη από ένα αντίστοιχο συμβατικό pc, και μπορείς κανονικά να του βάλεις windows αν θες (και vista). Έχουμε 3 τέτοια σε μία από τις εταιρείες που είμαι sysadmin.

User avatar
tweety
486
Posts: 275
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 am
PWMN Wind Node ID: 101

Post by tweety »

Xμμ, πώς γίνεται να αλλάξω την ψήφο μου που έδωσα στο Linux και να την δώσω στο MacOS ?? :?: :?:
Δεν ήξερα τότε .... :shock: :shock: :shock:

PS: MacOSX RULEZ 8)

User avatar
IronChris
Intel 8088
Posts: 31
Joined: Tue May 29, 2007 2:17 am
PWMN Wind Node ID: 0
Location: Anw Nekrotafeio

Post by IronChris »

Ti na klasei to Linux sto MacOS; Thn epoxh pou auto eixe pontiki to linux tha pathene kana kernel panic etsi kai to ebazes se kana pc me pontiki. To linux einai xeirotero kai apo to to DOS.
tweety wrote:Xμμ, πώς γίνεται να αλλάξω την ψήφο μου που έδωσα στο Linux και να την δώσω στο MacOS ?? :?: :?:
Δεν ήξερα τότε .... :shock: :shock: :shock:

PS: MacOSX RULEZ 8)
Forget religion,politics,career,sex and ego for a while.
The only important information you need is the fact that
life is shit.Then you can try to live.

Post Reply