Wind ID στο profile σας

Γενικές Ανακοινώσεις του PWMN
mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Re: Wind ID στο profile σας

Post by mp »

@sf1n4k1:
Οι απειλές σου δε με αγγίζουν καθόλου. Εγώ έκανα ένα πολύ σοβαρό post για το θέμα της node database ενώ εσύ θέλησες να συζητήσουμε το reference forum του PWN. Αν οι απαντήσεις που πήρες δε σε καλύπτουν, λυπάμαι πολύ αλλά δεν αλλάζει κάτι σ' αυτό το θέμα.

Το node database δεν είναι το ίδιο με τις υπόλοιπες υπηρεσίες της ομάδας του pwmn.net. Μη ξεχνάμε πως ένα μεγάλο μέρος των εγγραφών προέρχονται από την ενοποίησή του με το wind του PWN. Αν, λέω ΑΝ, θέλουμε ένα ενιαίο node database, πρέπει όσοι το διαχειρίζονται να μην ασκούν πάνω του ιδιοκτησιακές τάσεις. Και αυτό ακριβώς μεθοδεύεται με την ενοποίηση των users.

Προσωπικά, αν επιμείνει η ομάδα του pwmn.net σε αυτή του την πρόταση, θα διαγράψω τους κόμβους μου από αυτό. Δε δέχομαι οποιαδήποτε αλλαγή στη λειτουργία της βάσης του wind και καμία ένωση με το φόρουμ της ομάδας του pwmn.net.

Αν η ομάδα του pwmn.net επιθυμεί την ακύρωση της ένωσης των wind, μπορεί να προχωρήσει στην απόφασή της. Αλλά θα φέρει και την ευθύνη της επιλογής αυτής.

mp

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Re: Wind ID στο profile σας

Post by Itmy »

mp wrote:Αν η ομάδα του pwmn.net επιθυμεί την ακύρωση της ένωσης των wind, μπορεί να προχωρήσει στην απόφασή της. Αλλά θα φέρει και την ευθύνη της επιλογής αυτής.
Δεν αναφέρθηκε κανείς σε ακύρωση ένωσης των wind - τι άσχετο είναι αυτό τώρα. Για ποιά ένωση wind αναφέρεσαι? Ποιά είναι τα 2 wind?
Θες να βάλεις τους κόμβους σου στο δικό σου wind επειδή δεν καταδέχεσαι να κάνεις login με το pass του forum.pwmn.net και για κάποιο περίεργο λόγο αυτό νομίζεις ότι είναι πρόβλημα των διαχειριστών του pwmn.net ... :!:
Death to all Fanatics

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Re: Wind ID στο profile σας

Post by sf1n4k1 »

mp δε σε απειλώ. Απλά θα χρησιμοποιώ το mod status μου με κάθε λεπτομέρεια τον κανόνων πάνω σου απο εδώ και πέρα. Μή σου πω θα φτιάξω και δικούς μου.

Η σοβαρότητα του post σου είναι ανύπαρκτη ή υπαρκτή μόνο στα μάτια σου. Η προτροπή μου στο pwn forum εσκεμένα για να δείξουμε ποιος δικτάτορας κρίνει όσους προσφέρουν..και τι γνώμη έχει γι αυτόν τον διαδικτυακό τόπο.

Παραμένεις ο mp που ξέρει όλη η κοινότητα και κανένας δε θα σου δώσει λογαριασμό στο τι θα γίνει με το global login και τις υπηρεσίες που θα προσφέρει είτε είναι wind είτε forum είτε sms είτε οτιδήποτε άλλο.

Απο εκεί και πέρα μπορείς να σβήσεις απο κόμβους σου (που δεν έχεις) μέχρι και πολλά παπατζοpost που έχεις, και να αποχωρήσεις σαν κύριος απο το forum του korki/tweety. Ωπ να και ο itmy..μήπως και ο under?ο giorgos197 που είναι?

Αμόλα καλούμπα λέμε..

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Re: Αναβάθμιση phpBB

Post by korkakak »

Και για την ιστορία ένας φίλος με ενημέρωσε οτι τουλάχιστον την τελευταία εβδομάδα το wind.pwn.gr δείχνει στο πουθενά (aka org-ιολογία). Τα συμπεράσματα μπορεί να τα βγάλει ο καθένας μόνος του. Εγώ θα σχολιάσω οτι μετά και από αυτό είναι πασιφανείς οι προθέσεις αυτών που εδώ διαρρηγνύουν τα ιμάτιά τους για το μέλλον του ασύρματου node database (ευτυχώς είναι πολύ λίγοι).

ΥΓ ρε παιδιά μην με βάζετε να κάνω τον ενδιάμεσο. Γράφετε τα μόνοι σας ένα κουμπάκι είναι και 100 keypresses.
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Re: Wind ID στο profile σας

Post by mp »

Itmy wrote:
mp wrote:Αν η ομάδα του pwmn.net επιθυμεί την ακύρωση της ένωσης των wind, μπορεί να προχωρήσει στην απόφασή της. Αλλά θα φέρει και την ευθύνη της επιλογής αυτής.
Δεν αναφέρθηκε κανείς σε ακύρωση ένωσης των wind - τι άσχετο είναι αυτό τώρα. Για ποιά ένωση wind αναφέρεσαι? Ποιά είναι τα 2 wind?
Θες να βάλεις τους κόμβους σου στο δικό σου wind επειδή δεν καταδέχεσαι να κάνεις login με το pass του forum.pwmn.net και για κάποιο περίεργο λόγο αυτό νομίζεις ότι είναι πρόβλημα των διαχειριστών του pwmn.net ... :!:
Itmy, μη κάνεις το χαζό. Τα wind ήταν δύο, του SPN και του PWN. Ενώσαμε τις βάσεις σε μία για το καλό της κοινότητας. Πως μπορείτε τώρα τρία άτομα να αποφασίζετε πως αν εγώ ή οποιοσδήποτε άλλος δεν ενημερώσει το wind id του στο φόρουμ του pwmn.net, θα χάσει τον έλεγχο των εγγραφών του στο wind; Από πότε η node database είναι και αυτή ιδιοκτησία σας; Δε σας εξουσιοδότησε κανείς να κάνετε ότι θέλετε με αυτά τα στοιχεία. Αυτή η στάση σας, η "κάνω ότι θέλω" στάση, είναι αυτή που οδηγεί στις εντάσεις και στη φασαρία. Θα σας πρότεινα για τελευταία φορά να ξεφύγετε από αυτή σας τη φιλοσοφία, να ξεφύγετε από τις ρεβανσιστικές σας τάσεις. Διαφορετικά το μόνο που θα καταφέρετε είναι να ακυρώσετε το ενιαίο wind. Και αν δε το καταλαβαίνεις, είναι προφανές πως αν επιμείνετε σε αυτή τη στάση σας, πολύ απλά θα διαγραφούν αρκετοί κόμβοι από το wind του pwmn.net και θα υπάρχουν, όπως παλιά, δύο ή περισσότερα wind. Είναι αυτό καλό για την κοινότητα; Όχι. Είναι αναγκαίο να γίνει; Όχι. Γι' αυτό συνέλθετε, κατεβείτε από το καλάμι σας που νομίζετε πως μπορείτε να κάνετε ότι θέλετε, και προσπαθείστε να λειτουργείσετε σαν εκπρόσωποι της κοινότητας και όχι του εγωισμού σας.

You have been warned,

mp

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Re: Wind ID στο profile σας

Post by Itmy »

mp, αν αυτό που ψάχνεις είναι προφάσεις για να διαφοροποιηθείς από το pwmn.net, δε χρειάζεται να βρίσκεις τέτοιες λεπτομέρειες, υπάρχουν και πιιο χοντρά... Το επιχείρημά σου ακούγεται αστείο και δε νομίζω να το λάβει κανείς σοβαρά υπόψη του.
Death to all Fanatics

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Re: Αναβάθμιση phpBB

Post by korkakak »

korkakak wrote:Και για την ιστορία ένας φίλος με ενημέρωσε οτι τουλάχιστον την τελευταία εβδομάδα το wind.pwn.gr δείχνει στο πουθενά (aka org-ιολογία). Τα συμπεράσματα μπορεί να τα βγάλει ο καθένας μόνος του. Εγώ θα σχολιάσω οτι μετά και από αυτό είναι πασιφανείς οι προθέσεις αυτών που εδώ διαρρηγνύουν τα ιμάτιά τους για το μέλλον του ασύρματου node database (ευτυχώς είναι πολύ λίγοι).

ΥΓ ρε παιδιά μην με βάζετε να κάνω τον ενδιάμεσο. Γράφετε τα μόνοι σας ένα κουμπάκι είναι και 100 keypresses.
Itmy wrote:mp, αν αυτό που ψάχνεις είναι προφάσεις για να διαφοροποιηθείς από το pwmn.net, δε χρειάζεται να βρίσκεις τέτοιες λεπτομέρειες, υπάρχουν και πιιο χοντρά... Το επιχείρημά σου ακούγεται αστείο και δε νομίζω να το λάβει κανείς σοβαρά υπόψη του.
Είναι προφανές οτι ο απώτερος σκοπός είναι να προκαλέσει την διάσπαση. Τώρα τα υπόλοιπα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε...
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Re: Wind ID στο profile σας

Post by mp »

Οι κόμβοι που είχα εγώ καταχωρήσει στο wind διαγράφηκαν. Καμία νομιμοποίηση δε θα δώσω εγώ στις πράξεις της ομάδας pwmn.net.

mp

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Re: Wind ID στο profile σας

Post by korkakak »

ΟΚ άρα φαντάζομαι οτι πλέον δεν τιθετε θέμα αντίρρησης από την πλευρά σου για την αισθητική και λειτουργική αναβάθμιση του wind μιας και πλέον ουτε καν χρηστης δεν λογίζεσε :wink:
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

User avatar
yian
386
Posts: 231
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:36 pm
PWMN Wind Node ID: 99

Re: Wind ID στο profile σας

Post by yian »

Μήπως πρέπει να καθαρίσουμε σιγά σιγά το wind από παλιούς ανενεργούς κόμβους και links??

Post Reply