Συλλογος PWMN - Episode I

Γενικές Ανακοινώσεις του PWMN
User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by sf1n4k1 »

Όλε..πέρνα να πάρεις το πενηντάρικο..

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by mp »

sf1n4k1 wrote:Λοιπόν εγώ πήγα για καφέ με 2-3ς φίλους άσχετους..και τους ανέπτυξα τα επιχερηματά μου κτλ..αποφάσισα να μη κάνουμε τίποτα. Παρακαλώ όσους έχουν φέρει λεφτά να περάσουν να τα παραλάβουν (τα είχα κλείσει και με 3.3% επιτόκιο οπότε θα πάρετε και τόκο).

grigoris 50E
aviator 50E
itmy 50E
tweety 50E
mp 50E
Hwoarang 50E
Neoplan 50E

Να περάσουν να πάρουν πίσω τα χρήματα τους. Αν επιμείνει κάποιος στο σύλλογο ή οτιδήποτε και συμφωνήσουν και κάποιοι απ τους παραπάνω να περάσει να του παραδώσω τα χρήματα. Εγώ δε συμμετέχω άλλο.

Η Αρόη που ήταν και ο βασικός μου στόχος με το σύλλογο είναι κ πάλι στο προσκήνιο για σωστή εκμετάλευσή της μέσω γνωριμιών.Για το παραπάνω και μόνο, δε μ ενδιαφέρει πια το θέμα συλλόγου. Μεταξύ μας μεταξά η Αρόη ξαναχτυπά.

Αναμονή χωρίς χρέωση.
Τελικά είμαστε μόνο 8; Κρίμα.

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by sf1n4k1 »

Στον Hwoarang επιστράφηκαν τα χρήματα του :-)

Μένουν oi:

grigoris 50E
aviator 50E
itmy 50E
tweety 50E
mp 50E
Neoplan 50E

User avatar
aviator
Intel 80286
Posts: 121
Joined: Tue May 20, 2008 7:29 am
PWMN Wind Node ID: 358

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by aviator »

Γενικά διαφωνώ με τις επιστροφές χρημάτων...Πρέπει να κανουμε λιγο υπομονή ακόμη....Δεν χαθήκαμε για 50€....Αν εγκαταλείψουμε τώρα τον σύλλογο θάβεται οριστικά το θέμα....και η κοινωνια θα μας αντιμετωπίζει σαν μια ομάδα "ψωνισμένων"...Ο sf1n4k1 ειναι ο πλεον αρμόδιος να συντονίσει ...επειδή λογω επαγγέλματος τον βρίσκουμε όλοι...Λιγη υπομονή...μπορει να ερθουν και νεα μελη.... αυτοί που πηραν τα λεφτα να τα πάνε πάλι πισω....και να ερθουν και άλλοι....
I am a proud member of PWMN

User avatar
neoplan
Pentium IV
Posts: 1058
Joined: Mon Oct 08, 2007 10:55 pm
PWMN Wind Node ID: 188

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by neoplan »

Θα περάσω μια από αυτές τις μέρες να παραλάβω
Old Services by neoplan: http://proxy.pwmn || http://services.pwmn || http://clips.pwmn
http://movies.pwmn || http://dude.pwmn || http://hotspot.pwmn
other services: fakebook.pwmn, dc.pwmn, irc.pwmn, ntp.pwmn

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by sf1n4k1 »

Aviator..σχεδόν 3 χρόνια πριν..

http://forum.pwn.gr/viewtopic.php?f=67& ... E%BF%CF%82

Μήπως βλέπεις σχεδόν τα ίδια άτομα να ασχολούνται? (εκτος απο 2-3ς που απλά αποχώρησαν απ το δίκτυο και έχουν αντικατασταθεί απο 2-3ς νέους).

3 Χρόνια μετά..ποιος παραπάνω πιστέυεις οτι θ ασχοληθεί και για πιο λόγο αξίζει να τον περιμένουμε μαζί με τα 50 ευρώ μας?Νομίζω οτι το χρονικό διάστημα που δώθηκε σε όλους ν ασχοληθούν με το σύλλογο και να συμμετάσχουν ήταν αρκετά μεγάλο..κάναμε και παράταση για κάποιους που υποσχέθηκαν οτι θ ασχοληθούν..πάει κ αυτή. Το θέμα ήδη είναι στην κατιούσα ..δεν είναι βαρύ να κοροιδευόμαστε και να έχουμε αυταπάτες?Δε θ ασχοληθεί κανείς πέραν των 7-8-10 που στην τελική ας πάρουν τα 50Ε τους και να κάνουν κάτι δημιουργικό για το δίκτυο..όπως τόσα χρόνια.

Έχει δοκιμάσει κανείς ένα ip scanner να δει πόσες ip χρησιμοποιούνται στο δίκτυο?Το 1/10 αυτών των ip να είναι χρήστες και απ αυτούς το 1/3 ν ασχολιόταν θα είχαμε σύλλογο με πολλά μέλη. Οπότε εγώ είμαι έξω οριστικά..και δε θα τρέξω για ν ακολουθούνται "δημοκρατικές" διαδικασίες απο κάποιους που θα εμπλακούν στον κάθε σύλλογο σαν απλά μέλη..λέγοντας σ εμένα και στον καθένα μας που δημιούργησε "ταμείο" που θα στήσει και τι θα κάνει.





Άσχετο τώρα με το θέμα..@mp... Μήπως είναι καιρός μιας και ο trv φέυγει, αυτό το παραπάνω reference του pwn και της ιστορίας του pwmn να εμφανιστεί σε αυτό το site ολοκληρωμένο μαζί με μια αναφορά που θα συντάξουμε όλοι μαζί στο τι συνέβει? (μαζί με τα μπινελίκια μου εννοώ, αν υπάρχουν ακόμα). Καμία διάθεση για τσακωμό απλά επειδή το αναζήτησα και το είδα μ έπιασε μια νοσταλγία και ένα άγχος μη χαθεί/ξεχαστεί για πάντα. Είναι το forum που δείχνει οτι η Πάτρα είναι η 1η κοινότητα της Ελλάδας. Αν συμφωνείς μαζί μου ανακοίνωσε εδώ τι χρειάζεται απ τους διαχειριστές για να γίνει "η ιστορία του pwmn" πραγματικότητα.

@Neoplan..όποτε θες ώρες καταστημάτων :P

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by mp »

Αν είχε γίνει ο σύλλογος και όλα αυτά ανήκαν στο σύλλογο, είναι σίγουρο πως όλο το archive του φόρουμ του pwn θα δινόταν στο σύλλογο.

Όσο αυτές οι υπηρεσίες ανήκουν, καλώς ή κακώς, στον korki, δε ξέρω κατά πόσο μπορεί αυτό να συμβεί. Αν θες την προσωπική μου θέση, από τη στιγμή που το archive του pwn είναι up and running και μπορούν να γίνουν reference από οποιονδήποτε, δεν υπάρχει λόγος να αλλάξει κάτι, εκτός κι αν μιλάμε για μία ένωση των δύο φόρουμ. Αν οι υπόλοιποι που αποτελούσαν την τελευταία ομάδα admins του pwn έχουν άλλη γνώμη και συμφωνούν να δωθεί το archive στην ομάδα διαχείρισης του pwmn.net, τότε φυσικά και αυτό θα συμβεί. Η δική μου θέση, είναι αρνητική, τουλάχιστον για την ώρα. Αν θες ρώτα και τους υπόλοιπους (sostim, eco, trv, blacky, mp, alex, pf, jnk, ianos, spy, kleanthis οι τελευταίοι διαχειριστές).

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by sf1n4k1 »

Μπα δε θα μπω τόσο στον κόπο..απλά το θυμήθικα κ είπα μήπως έχει αλάξει τίποτα..να ενσωναματωθεί παραμένω εγώ αρνητικός καθώς καμία επαφή δεν έχει το ένα forum με το άλλο εκτός απ ότι το ένα δημιουργήθικε και απο το άλλο και απο το spn..γενικό συμπέρασμα δε θα μπώ τόσο στον κόπο..απλά το είπα γιατί δε ξέρω για πόσο θα υπάρχει το reference (γνωρίζοντας οτι ο trv το διαχειριζόταν και σε λίγο καιρό φεύγει).

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by mp »

Φαντάζομαι πως αν ο trv δε θέλει/δε μπορεί να το κάνει host, θα γίνει το host κάπου αλλού, ίσως ακόμα και στο pwmn.net

Επανέρχομαι on-topic. Εσύ λες πως τελικά δε θες να συμμετέχεις, για τον ένα ή άλλο λόγο. Οι υπόλοιποι που έδωσαν χρήματα και έδειξαν ενδιαφέρον, το αποσύρουν και αυτοί; Κυρίως ενδιαφέρομαι για την άποψη των tweety/itmy, ειδικά δε του πρώτου που απ' όσο μου έχεις πει έκανε και πολλές ενέργειες για εξεύρεση δικηγόρου κτλ κτλ

Γνώμη μου είναι πως αν δεν πάμε σε σύλλογο, αν δεν περάσουμε σε μία οργανωμένη δομή για την ανάπτυξη, δεν θα δούμε κάτι καλύτερο στο μέλλον. Η ερασιτεχνική συνεισφορά και η συμμετοχή έχει ένα άνω όριο. Δεν μπορείς να καλύψεις δημόσιους χώρους, πλατείες κτλ χωρίς οργάνωση και χωρίς νομικό πρόσωπο.

ΥΓ: Το dlink το έχεις στο μαγαζί; Να περάσω;

User avatar
aviator
Intel 80286
Posts: 121
Joined: Tue May 20, 2008 7:29 am
PWMN Wind Node ID: 358

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by aviator »

Συμφωνώ και επαυξάνω....
I am a proud member of PWMN

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by sf1n4k1 »

Συμφωνώ και εγώ..το θέμα δεν είναι να συμφωνούμε 8.

Υ.Γ Ναι εδώ το χω.

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by sf1n4k1 »

Στον Hwoarang επιστράφηκαν τα χρήματα του .
Στον neoplan επιστράφηκαν επίσης.

Μένουν oi:

grigoris 50E
aviator 50E
itmy 50E
tweety 50E
mp 50E

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by sf1n4k1 »

Και ο aviator off μένουν οι :

Μένουν oi:

grigoris 50E
itmy 50E
tweety 50E
mp 50E

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by sf1n4k1 »

Και ο mp off μένουν οι :

Μένουν oi:

grigoris 50E
itmy 50E
tweety 50E


Παρακαλούνται να περάσουν να παραλάβουν και οι παραπάνω τα χρήματα τους.

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by sf1n4k1 »

grigoris παρέλαβε,

μένουν itmy και tweety.

Post Reply