Cisco 350 AP firmware..????

Συζήτηση γύρω από θέματα λογισμικού
Post Reply
User avatar
grigoris
AMD Athlon
Posts: 951
Joined: Mon Mar 12, 2007 12:25 pm
PWMN Wind Node ID: 74
Contact:

Cisco 350 AP firmware..????

Post by grigoris »

Εχω ενα misco U.S. rugged version και εχει πανω του IOS.θελω να του περασω το VxWorks (ή καπως ετσι). Προοριζεται για ΑΡ στον κομβο μου.
To εχει κανεις απο το δικτυο? Στο inet δε βρηκα κατι και στη cisco πρεπει να εισαι registered για να κατεβασεις κατι ακομη και τοσο παλιο

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Re: Cisco 350 AP firmware..????

Post by mp »

Γρηγόρη, σίγουρα κάπου έχω firmwares για 340 και 350. Θα σου βρω. Το θέμα είναι πως για να πας από IOS σε vxworks είναι μία διαδικασία από serial port. Την ξέρεις τη διαδικασία;

User avatar
grigoris
AMD Athlon
Posts: 951
Joined: Mon Mar 12, 2007 12:25 pm
PWMN Wind Node ID: 74
Contact:

Re: Cisco 350 AP firmware..????

Post by grigoris »

χμμ.. για αρχη βασικο ειναι οτι γινεται γιατι νομιζα οτι η μεταβαση απο IOS σε VxWorks ειναι αδυνατη.
Οσον αφορα τη διαδικασια ψαχνοντας βιαστικα βρηκα αυτο http://www.cisco.com/en/US/products/hw/ ... 3c37.shtml

βεβαια ειναι για το 1200. Δε νομιζω να εχουν μεγαλες διαφορες.

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Re: Cisco 350 AP firmware..????

Post by mp »

grigoris wrote:χμμ.. για αρχη βασικο ειναι οτι γινεται γιατι νομιζα οτι η μεταβαση απο IOS σε VxWorks ειναι αδυνατη.
Οσον αφορα τη διαδικασια ψαχνοντας βιαστικα βρηκα αυτο http://www.cisco.com/en/US/products/hw/ ... 3c37.shtml

βεβαια ειναι για το 1200. Δε νομιζω να εχουν μεγαλες διαφορες.
Ναι, αυτή είναι, με ίσως κάποιες μικροδιαφορές ανάλογα τι έκδοση του bootloader έχει αυτό που έχεις.

Μόλις πάω σπίτι θα σου βρω και τη rom.

ianos
Intel 80286
Posts: 86
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:13 pm
PWMN Wind Node ID: 18

Re: Cisco 350 AP firmware..????

Post by ianos »

Apo oso thimame apo tin epoxh pou asxoliomoun sobarotera me to spor sta 350 series apo ti stimgh pou ta pas se ios den mporei na gurisoun piso se vxworks. To ios douleueis mia xara se auta, exei tis idies isos kai perissoteres dinatotites kai sou dinei kai tin dynatotita poly kalhs diaxeirishs apo to cli.
an to problhma sou einai oti den exeis ios pm na to frontisoume.

ianos
We are the Borg

Resistance is futile

Post Reply